Ay Terazi burcunda ilerlemesine devam ediyor. Bugünü ilişkilerinizi organize etmeye ayırmanız size çok iyi gelebilir. İletişim kurun çevrenizle.  

KOÇ

İlişkilerde derin bağlar kurun ve sevdiklerinize zaman ayırın. Karşılıklı anlayışı artırın, fedakarlık yapın ve sevgi dolu ilişkiler inşa edin. Sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz her anı değerli kılın. Bugün hırs ve disiplin ile uğraş ettiğin ve bunun için kendini zorladığın bir gün olabilir. Yeni iş yahut mesken değişikliği üzere hususlarla kafanı meşgul etmiş olabilirsin. Yapacağın esaslı değişikliklerin sana uygun geleceğini düşünüyorsun. Bu değişimlerin akabinde bir mühlet badire çeksen de devamında çok hoş bir hayat sürebilirsin. Pes etmeden cabana devam etmelisin. 

BOĞA

Sevdiklerinizle anlamlı bağlantılar kurmak için kaliteli zaman geçirin. Onlara destek verin, duygularınızı paylaşın ve birlikte keyifli etkinlikler yapın. Bugün uzun müddettir görmediğin ve görüşmek istediğin beşerlerle bir ortaya gelebilirsin. Bu buluşma için hazırlanırken çok gerilim olacaksın. Buluştuğundan kendini rahat söz edebilmek için evvelce söyleyeceklerini planlaman da mümkün. Sürpriz müsabakaların ve samimiyetin yoğunlukta olduğu bir gün geçireceksin. Olayları akışına bırakmanı öneririm.

İKİZLER

Yaratıcılığınızı özgür bırakın ve sanatsal projelere adım atın. Boyama, yazma, müzik gibi alanlarda yeteneklerinizi gösterin. Yeni bir hobi keşfedin ve yaratıcılığınızı ifade edin. Bugün gündeminde vedalar ve vedalaşmalar yer alabilir. Uzun müddettir emek verdiğin ve çalıştığın iş yerinden ya da sevdiklerinden ayrılabilir, onlardan uzaklaşabilirsin. Bu vedanın süreksiz bir veda olduğunu ve çok daha güzel fırsatlarda yaşamanın bir alt yapısı olduğunu unutmamalısın. Şanslı olduğun bir sürece geçiş yapıyorsun. 

YENGEÇ

İçsel huzurunuzu desteklemek için doğal ve sağlıklı bir beslenme programı uygulayın. Organik gıdaları tercih edin, su tüketimine dikkat edin ve bedeninizi besleyen yiyecekleri seçin. Bugün meskende kalmak istediğin ve bedenini dinlendireceğin bir gün geçireceksin. Bu dinlenme önümüzdeki hafta için yoğunluğundan evvel sana ilaç üzere gelecektir. Gelecek haftaya çok hoş haberler alarak giriş yapacaksın. Şu an içerisinde bulunduğun durumdan şad olmasan da çabalamaktan hiçbir vakit vazgeçmemelisin. 

ASLAN

Engellerle başa çıkın ve vakit kaybetmeyin. Tartışma arayan veya gereksiz konuşan kişilerden kaçının. Odaklanmanız gereken hedefe yönelin. Bugün aklını ve zekanı kullandığın, ortamlarda dikkat çektiğin bir gün olacak. Fikirlerinle çevrendekilere yarar sağladığın ve onlar için yeni fırsatlar yarattığın bir gün geçireceksin. Kendi deneyim ve deneyimlerimlerinin yakınlarına çok büyük katkısı olacaktır. Başkan olduğunu bir sefer daha kanıtlama vakti.

BAŞAK

Zihninizi sakinleştirmek ve odaklanmak için düzenli meditasyon veya derin nefes egzersizleri yapın. Bu pratiklerle içsel dengeyi bulabilir ve stresi azaltabilirsiniz. Bugün uzun vakittir yapman gereken fakat bir türlü yapmak istemediğin işleri halletme vaktin gelmiş olabilir. Kendinde kâfi enerjiyi göremediğin ve bunun için problem çektiğin bahisleri tekrardan değerlendirmeye alacaksın. Gün genelinde bir yakınından sürpriz bir itiraf alabilirsin. Kendini şanslı ve bedelli hissedeceksin.

TERAZİ

İş hayatınızda liderlik becerilerinizi gösterin. İş projelerinde öncülük yapın, takımınızı yönlendirin ve vizyonunuzu netleştirin. İş dünyasında öne çıkın ve başarıyı yakalayın. Bugün dengelerin senin lehine değiştiği bir gün olabilir. Kısa bir müddettir çevrende olan ve hareketleriyle senin hududunu bozan birisi tarafından sabrın sınanabilir. Aranızda geçen bu tartışmaya şahit olan bir yakınının senin tarafında olması da olası gözüküyor. Sakin kalarak kendini yanlışsız söz etmelisin.

AKREP

5 Aralık 2023 günlük burç yorumu 5 Aralık 2023 günlük burç yorumu

Önemli kararlar alırken duygularınızı uzak tutun. Kontrol altında kalmak, maddi ve manevi refahınızı sağlamak için önemlidir. Bugün ilgiler konusunda yeni adımlar attığın ve şanslı olduğun bir vakit dilimindesin. Şayet yalnız bir akrep burcuysan, bu yalnızlığın süreksiz bir süreç olduğunu söylemek mümkün. Talih tesirlerinin yüksek olduğu ve beklenen ileti ya da adımların çok kısa müddette atılacağını söyleyebilirim.

YAY

Doğaya bağlanın ve doğal güzelliklerin tadını çıkarın. Yürüyüşe çıkın, piknik yapın ve doğal ortamlarda vakit geçirin. Doğanın enerjisinden ilham alın ve iç huzurunuzu yeniden bulun. Bugün kendini ciddiye alınmamış hissedebilir, bunun için üzülebilirsin. Kendinden yaşça büyük beşerlerle bir toplantıya girebilir, kendini kanıtlamaya çalışabilirsin. Senden beklenen performansı anlayışla karşılasan da bunun için gayret edeceksin. Gün genelinde sınandığın ve güç bir gün geçireceğin anlara şahitlik edeceksin. 

OĞLAK

Finansal hedeflerinizi belirleyin ve planlı bir şekilde ilerleyin. Tasarruf yapın, yatırımlarınızı değerlendirin ve mali hedeflerinize adım adım ilerleyin. Bugün gündeminde hasret duygusu yer alıyor olabilir. Uzun vakittir senden uzakta olan bir yakınınla kavuşmak için gün sayabilir, ona olan hasretini dindiremiyor olabilirsin. Yaşadığınız ufak tefek sorunları göz arkası edip onunla konuşmaya ve buluşmaya gereksinimin olduğunu hissedeceksin. Gün genelinde ise adım atmanın yollarını arayabilirsin.

KOVA

Basitlik ve doğruluk bugün önem kazanacak. Potansiyel kazanç sağlayabilecek biriyle ilginç bir anlaşma yapabilirsiniz. Etkinizi kullanın. Bugün keyfinin son derece yerinde olduğu ve kimsenin bu keyfini bozamayacağı bir gün geçireceksin. Sana atılan adımlara karşılık verdiğin ve bu karşılıklar sonrasında pişman olmayacağını söyleyebilirim. İş ve arkadaşlık açısından şanslı tesirler altında olduğun bir vakit dilimindesin. Gün genelinde fırsatları yakaladığın bir gün geçireceksin.

BALIK

Hayatınızda neyin önemli olduğunu hatırlamak için günlük şükran pratiği yapın. Her gün minnettar olduğunuz şeyleri yazarak pozitif bir bakış açısı geliştirin. Bugün birtakım vedalarla güne başlayabilir, uzun müddettir yer aldığın bir tertipten ayrılabilirsin. Bu ayrılığın sende bıraktığı tesir birinci vakitler üzücü olsa da daha sonra kendini özgür ve memnun hissedeceksin. Meslek basamaklarını bir bir tırmandığın ve dikkatleri üzerine çektiğin bir vakte geçiş yapıyorsun. Adımlarını cesurca atmaktan korkmamalısın. Baht seninle olsun.

Kaynak: PERVİN İNCE