Yarın Manisa'da hangi doktorlar görevli? Yarın Manisa'da hangi doktorlar görevli?

Dernek binasında buluşan üyeler ve davetlilere, Uzm. Hemşire Derya Yavuz tarafından parmak ucu açlık kan  şekeri ölçümü yapıldı. Ardından katılımcılar hep birlikte kahvaltı yaparken, kahvaltı sonrası tokluk kan şekeri ölçümü de yapıldı. Diyabet değerlendirmeleri yapılan katılımcılardan riski bulunan kişilere en kısa sürede doktor kontrolü önerildi. 


Programın devamında Uzman Hemşire Derya Yavuz, katılımcılara slaytlar eşliğinde diyabet konulu bir sunum yaptı, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin arttırılması konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 

SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM VURGUSU YAPILDI
Bu anlamlı etkinliğe katılanlara ve birbirinden önemli bilgilendirmeler yapan Uzman Hemşire Derya Yavuz'a teşekkür eden Dernek Başkanı Fatma Ayhan, şu açıklamalarda bulundu;

"Etkinliğimize vatandaşlarımızı davet ederek, hem risklerini hem de sorumluluklarını bilmelerini istedik.Bu anlamda Derya kardeşimizin önemli bilgilendirmeleriyle, katılımcıları bilinçlendirmeye çalıştık. Diyabetle ilişkili komplikasyonların etkisini, zamanında tedavi etmeyi, yönetimini sağlamak için doğru bilgi ve bakıma erişimi önemlidir. Biz de bu anlamda elimizi taşın altına koyduk. Uzman Hemşire Derya kardeşimizin de anlattığı gibi; Hareketli yaşam tarzı, sağlıklı beslenme, alkol, tütün gibi madde bağımlılığının önlenmesi konularına önem vermek, temel sağlıklı yaşam stratejimiz olmalıdır."

Kaynak: CANAN SÜRGİT