Annesinin elini bırakıp caddeye fırlayan çocuğa araba çarptı Annesinin elini bırakıp caddeye fırlayan çocuğa araba çarptı

Aralarında Manisa’nın da olduğu çevrim içi çocuk müstehcenliği ile mücadele kapsamında İstanbul merkezli 4️8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 5️0 şüpheli yakalandı.
İçişleri Bakanı Aliyerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 

48 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda 5️0 şüpheli yakalandığını, tabanca ve çok sayıda dijital materyale el kondu belirtti.
 

Çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunmuşlar
Bakan Yerlikaya açıklamasında,

“Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinasyonunda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, Çevrim içi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında:
Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, 
İstanbul merkezli Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak olmak üzere 4️8 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.


Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği tespit edildi.” ifadelerine yer verdi.

"En hassas olduğumuz konu"
Operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, “ En hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor.  Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.” ifadelerinde bulundu
 

Kaynak: Haber Merkezi