Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı  Horzun Keserler mahallesi, eşiyle birlikte yaşayan Mehmet Karataş ve Meryem Karataş çifti uzun zamandır mücadele ettikleri yoksullukla zor günler geçiriyor. İnsanlık dramının yaşandığı mahallede tek başlarına hayatta kalmaya çalışan Karataş çifti gözyaşları içinde yetkililerden yardım bekliyor. 

Her yeri açık olan tek gözlü evde, yaşayan kışın gelmesiyle birlikte soğuyan havada daha da zolandıklarını ifade eden Karataş çifti kendilerine ait güzel bir ev ve herkes gibi temiz, düzenli bir evde yaşmak istediklerini belirtti.  

İnsan gibi  yaşamak istiyorlar

Karataş çifti, geceleri soğuktan uyuyamadıklarını ve geceleri dışardan gelebilecek yırtıcı bir hayvan saldırısına kurban gitmek istemediklerini ayriyeten insan gibi yaşamak istediklerini dile getirdi.

Bir sabah ikimizden biri uyanmayacak!

Evlatları tarafından da artık bakılmayan ve aylardır yoksullukla mücadele eden Karataş çifti ikisininde çok hasta olduklarını belirterek ağrılarımız ve hastalığımız günden güne artarak her akşam biraz daha çekilmez hal almaya başladı. İkimizden biri bir sabah uyanamayacağız korkusuyla yaşıyoruz. 

Öz çiftinin 3 şirketine ne oldu? Öz çiftinin 3 şirketine ne oldu?

Günlerdir devam eden soğuk hava koşulları nedeniyle daha çok zor günler geçiren Karataş çifti artık dayanamadıklarını söyleyerek artık insan gibi yaşamak istiyoruz, bu güne kadar insan gibi yaşayamadık en azından yetkililerden birileri bize yardımcı olursa, son zamanlarımızı güzel yaşamak istiyoruz diyerek gözyaşları içinde yetkililerden uzanacak yardım elini bekliyorlar.

Oy isteyip yardım sözü verdiler ama...

Günlerdir hayatta kalmaya çalışan Karataş çifti Seçim döneminde kendilerini ziyaret eden siyasilerin oy karşılığında kendilerine ev yapacaklar vaatleri ile oy istendiğini ve oy kullandıktan sonra hiç bir siyasilerin geri dönüş yapmadıklarını söyledi. Öte yandan mahalle muhtarına yardım için dilekçeler verdiğini ama hiç bir şekilde karşılık almadıklarını belirten yaşlı çift kaderlerine terk edildiklerini ifade etti.

Kaynak: Derya Öztürk