Manisa'nın Salihli ilçesinde oturdukları binanın asansöründe ölü bulunan D.G (48) ile kızı D.E’in (18) katili olan komşuları A.Y, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anne ve kızını canice öldüren A.Y ifadesinde D.G ile gönül ilişkisi kurmak istediğini ancak Güler'in kızı D.E'in buna izin vermediğini bu nedenle de önce D.E'yı ardından da eve gelen annesi D.G'i öldürdüğünü itiraf etti.

AW080656_01
Salihli’nin Kocaçeşme Mahallesi 63 Sokak'taki apartmanda meydana gelen olayda, apartmanda oturan D.G. ile kızı D.E'in asansörde cenazeleri bina sakinleri tarafından bulundu. Olayın ardından çok yönlü soruşturma başlatan Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı, anne ve kızının telle boğularak öldürüldüğünü tespit etti. Yapılan araştırma neticesinde katil zanlısının D.G’in alt komşusu olan A.Y (57) olduğu tespit edildi.

Kızı gönül ilişkisini öğrenince tartışmış
Olaydan sonra önce trenle İzmir’e, oradan da uçakla Ankara’ya kaçan Yüksel, dün akşam saatlerinde yakalanarak Salihli’ye getirildi. Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde suçunu itiraf eden Yüksel, ardından Adliye’ye sevk edildi.A.Y'’in ifadesinde D.G ile gönül ilişki yaşamak istediği bunu duyan kızı D.E’in olaydan haberdar olması üzerine evde kavga çıktığı öğrenildi.
A.Y

“Doğa’nın bu olayı öğrenmesi üzerine eve çıktım ve tartışmaya başladım. Tartışma sonucunda Doğa’yı telle boğarak öldürdüm. Bu olay 01.30 sırlarında yaşandı. Ben bu arada evde bekledim. Yaklaşık 2 saat sonra Devrim Güler eve geldi. Sonra onu da telle boğarak öldürdüm. Olay apartmanın ikinci katında yaşandı. Olaydan sonra her ikisinin de cesedini asansöre koydum ve asansörü 4’üncü kata gönderdim. Sonra sabah bilet alarak trenle önce İzmir’e, ardından yine bilet alarak uçakla Ankara’ya gittim” dediği öğrenildi.

Kızgın kepçe operatörü işçileri iş makinesiyle kovaladı Kızgın kepçe operatörü işçileri iş makinesiyle kovaladı

Salihli’de cinayete kurban giden anne kız toprağa verildi
Salihli’nin Kocaçeşme Mahallesi’nde alt komşuları tarafından telle boğularak öldürülen fabrika işçisi ve 3 çocuk annesi D.G (48) ile üniversiteye hazırlanan kızı D.E, toprağa verildi. Salihli’nin Kocaçeşme Camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından D.G (48) ile kızı D.E’in cenazeleri Karaağaç Mezarlığı’na defnedildi.

AW080656_07AW080656_06AW080656_08AW080656_09AW080656_11AW080656_10AW080656_12AW080627_04

Kaynak: İHA