Edinilen bilgiye göre, 25 yaşındaki bir çocuk annesi Dilara Günana,  4 Mayısta sabah evden çıktı. Akşama doğru ailesi Dilara'ya ulaşmak istedi. Telefonun saatlerce kapalı olmasından şüphelenen aile durumu polis ekiplerine bildirdi.  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan geniş çaplı çalışmada, kadının cesedi merkeze bağlı Sedeftepe köyü Armutluk mevkiinde toprağa gömülü halde bulundu. Topraktan çıkartılan kadının cesedi, otopsi yapılmak üzere Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.  Çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı olayda, soruşturma sürüyor.

Anneler Günü'nde Dehşet Bir Çocuk Annesi Toprağa Gömülü Halde Bulundu (7)

Acılı aile cenazeyi almak için morgun önünde saatlerce bekledi. Öldürülen Günana'nın 7 yaşındaki kızı ise hiçbir şeyden habersiz morg önünde arkadaşı ile oyunlar oynadı. O anlar ise görenlerin yüreğini dağladı.

“Herkesin anneler günü kutlu olsun”

Anneler gününde kızının acı haberini alan Zeycan Günana,

“Biran önce kızımı öldürenlerin bulunmasını istiyorum. Cezalarını çeksin. Adalet önünde hesabını versin. Ben o zaman rahat edeceğim. Benim bu kızıma yapanlar ortaya çıksın. Ben adalet istiyorum, başka bir şey istemiyorum. Herkesin anneler günü kutlu olsun. Bir kızı var. Ömrümün sonuna kadar bakacağım. O da benim emanetim” dedi.

Anneler Günü'nde Dehşet Bir Çocuk Annesi Toprağa Gömülü Halde Bulundu (6)

“En ağır cezayı almalarını istiyorum”

Kayıp kardeşinin ölü olarak bulunduğunu aktaran ağabeyi Sidar Günana ise

“Yapan kişiler bellidir.  Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum. En ağır cezaları almalarını istiyorum. Benim kardeşim anneler gününde öldürüldü. Kendisinin de bir kızı var. Adaletin önünde hesap verip en ağır cezayı almalarını istiyorum” diye konuştu.

Manisa'da cinsel saldırı suçundan  hapis cezası olan şahıs yakalandı Manisa'da cinsel saldırı suçundan hapis cezası olan şahıs yakalandı

Anneler Günü'nde Dehşet Bir Çocuk Annesi Toprağa Gömülü Halde Bulundu (4)

Anneler Günü'nde Dehşet Bir Çocuk Annesi Toprağa Gömülü Halde Bulundu (3)

Kaynak: İHA