Asgari ücretle ilgili araştırmalar hız kazandı. Her yıl toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonun ne zaman toplanacağı merak edilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklama geldi.  Işıkhan çalışanları  enflasyona ezdirmeyeceklerini belirtti.

30 Kasım Perşembe Altın Fiyatları 30 Kasım Perşembe Altın Fiyatları


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Işıkhan asgari ücret ile ilgili olarak

"Her zaman söylediğimiz gibi, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme ilkesi bizim için en temel ilke olacak" dedi.


“ÇALIŞANLARIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEME EN TEMEL İLKE OLACAK”
Bakan Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ne zaman başlayacağı sorusu üzerine,

“Aralık ayının ilk haftasında işçi ve işveren temsilcilerini davet edeceğiz. Komisyon çalışmalarımızı bu şekilde başlatmış olacağız. Süreç ilerlesin bakalım. Her zaman söylediğimiz gibi, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme ilkesi bizim için en temel ilke olacak” dedi.


“SOSYAL DİYALOG BİZİM EN ÖNEMLİ İLETİŞİM ARACIMIZ”
Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçileri temsil eden Türk-İş Konfederasyonu’nun komisyonda asgari ücretle çalışan işçilere de yer vereceğinin belirtilmesi üzerine Işıkhan,

“Tabii ki her tarafı dinleyeceğiz. Sosyal diyalog bizim en önemli iletişim aracımız. Sosyal diyalog mekanizmasıyla bu şekilde harekete geçeceğiz inşallah. Katkı getireceğine inanıyorum” diye konuştu.
 

Kaynak: İHA