484. Uluslararası Mesir Macunu Festivali etkinlikleri başladı. Fatih Sergi Salonu'nda Festival Sergilerinin açılışı yapıldı. Festivale katılanlar arasında Manisa Valisi Enver Ünlü, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ve protokol üyeleri de vardı.

Başkan Durbay’dan Şehzadeler’e Daha Fazla Çalışma Sözü (3)

Manisa için daha fazla çalışacağının sözünü veren Durbay,

"Manisa'mızı festivaller kenti yapmak için daha fazla çalışacağımızın sözünü veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Durbay, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı

Dünya’da çocuklara armağan edilen bayramın bir tek Türkiye’de olduğunu vurgulayan Başkan Durbay,

Saruhanlı Sarıçam'da satılık tarla Saruhanlı Sarıçam'da satılık tarla

"Dünyada çocuklara bayram armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

Başkan Durbay’dan Şehzadeler’e Daha Fazla Çalışma Sözü (4)

“Manisa Mesir Macunu Festivali de dünyanın en eski festivallerinden biri”

“Bizler de Manisa'mızı bundan sonra daha kapsamlı daha coşkulu festivallere hazırlamak için sabırsızlanıyoruz” diye konuşan Başkan Durbay sözlerine şu şekilde devam etti:

"Manisa Valiliğimiz ve derneğimiz ile birlikte yeni seçilmiş belediye başkanları olarak festivalimizi organize ediyor olmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Kentimiz tarihe tanıklık etmiş kültürü ve sanatıyla eşsiz kentlerden bir tanesi. Manisa Mesir Macunu Festivali de dünyanın en eski festivallerinden biri. Bizler de Manisa'mızı bundan sonra daha kapsamlı daha coşkulu festivallere hazırlamak için sabırsızlanıyoruz. Bu işbirliğinde Valiliğimize ve derneğimize de teşekkür ediyor bundan sonra Manisa'yı festivaller kenti yapmak için hep beraber daha fazla çalışacağımızın sözünü veriyor, 484.'sünün kutladığımız Uluslararası Mesir Macunu Festivalinin hepimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK