İçişleri Ali Yerlikaya, Muğla'da faaliyet gösterdiği tespit edilen Elebaşılığını Hakan Germici isimli şahsın ıaptığı ve “Germiciler” grubu olarak bilinen organize suç örgütünün, 'Kafes' operasyonları kapsamında çökertildi duyurudu. Operasyonda aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu 10 şüpheli şahıs tutuklandı.

Muğla'da kış ortasında orman yangını Muğla'da kış ortasında orman yangını

Yerlikaya sosyal medya hesabinde su şfadelere yer verdi:

"Organize Suç Örgütlerine, Zehir Tacirlerine, Halkımızın Huzurunu Bozanlara Hayatı Dar Edeceğiz

Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen elebaşılığını Hakan Germici ve kardeşi Erdem Germici’nin yaptığı Germiciler organize suç örgütüne yönelik Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından KAFES Operasyonu düzenlendi.

Organize suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden, Gerçekte sahibi olmadığı araçları sahibiymiş gibi göstererek ilan verdikleri, Sahte tapu ve kimlikle sahibi olmadıkları evleri sahibiymiş gibi gösterip satmaya çalıştıkları, Sahte satılık eşya vb. ilanlar vererek  nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.  Ayrıca bu suç örgütünün “SİLAH TİCARETİ” yaptığı ve örgüt elebaşının 31 suçtan kaydının bulunduğu belirlendi.

Operasyon kapsamında sayıda,
Tabancalar, Sahte tapular, Dijital materyaller ile Nakit para ele geçirildi. 

“Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kuran” bu şahıslardan 15’i yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 10 şahıs tutuklandı. Bu suç örgütü ile ilgili çalışmalar devam ediyor."

Kaynak: Haber Merkezi