Worldtürk'ten Nurgül Yılmaz'a özel demeç veren Selçuk Özdağ Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Manisa Büyükşehir Belediyesini Cengiz Ergün’den alabilecek tek siyasetçinin kendisi olduğunu kaydeden Özdağ, "Büyükşehir'e adayım"dedi.

Uzun yıllar Manisa’dan Milletvekilli olarak siyaset yapan, Gelecek Parti Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, siyaset hayatındaki finalini Manisa'da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istesigini belirtti.

Seçimlerden sonra, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya gelerek, TBMM yeni bir grup oluşturmustu.

Meclisin 6. Grubu olan bu iki parti Saadet Partisi çatısı altında birleşti.
ÖZDAĞ İDDİALI KONUŞTU
Selçuk Özdağ, Manisa’da her kesimin oyunu alabilecek tek siyasetçinin kendisi olduğunu ifade ederek Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni Cengiz Ergün’den rahatlıkla alabileceğini kaydetti.

Özdağ, “

“ Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'den belediyeyi alabilecek tek politikacı benim. Oturur konuşulur anlaşılır.  Grubu bozmadan, güçlü bir ittifak ile  bu seçimi kazanabiliriz. Selçuk Özdağ'dan başka hiç kimse Manisa’da  AK Parti’den, MHP’den oy alamaz.  Benim yaptıklarım, yapacaklarım ortadadır. Benim her partiden oy alabilecek bir potansiyelim var" ifadelerine yer verdi.


İYİ Partinin adaylık teklifini neden reddettiğini açıklayan Özdağ;

 "O dönemde İYİ Parti'nin adaylık teklifini reddetme sebebim  Genel Başkanımız Ahmet Bey’e söz vermiş olmamdan kaynaklıydı. Kendilerine de bir kez daha teşekkür ediyorum hem Meral hanıma hem İYİ Parti tüm yetkililerine. Ben de Şehzadeler kentinde finalimi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyorum. Kazanınca da farkındalık göstererek Manisa Büyükşehir Belediyesini en iyi şekilde yöneteceğiz." Dedi.

31 Mart yerel seçim takvimi yayımlandı 31 Mart yerel seçim takvimi yayımlandı

“MANİSA’NIN SADECE PROJELERİ KONUŞULACAK”
 Manisa’da artık bir sembol isim olduğunu belirten Selçuk Özdağ,

“Manisa Şehzadeler şehri.  Türkiye’nin cenneti. Bu şehir bu güzelliğine rağmen hak ettiği yardımları alamıyor. Hükümet ile belediyeler arasındaki problem devam ediyor. Cengiz Ergün Manisa halkının hak ettiği hizmeti veremiyor. Cengiz Ergün’ün yaptıkları da var, yapamadıkları da, yada yapmaya hiç niyetlenmedikleri de var. Seçilirsek; Manisa’nın sadece projeleri konuşulacak" ifadelerinde yer verdi. 


 

Kaynak: Worldtürk