Manisalı üretici ata tohumlarıyla sebze yetiştiriyor Manisalı üretici ata tohumlarıyla sebze yetiştiriyor

Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

BAŞKAN ÇERÇİ’DEN 10 KASIM MESAJI

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yılında saygı, minnet ve rahmetle andıklarını kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti’nin bağımsızlığının kılavuzu olmuş ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile de egemenliği millete armağan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve vatan sevgisi, ileri görüşlülüğü ve azmi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillere bıraktığı en büyük emanetidir. Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, 100. yılında, kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle yâd ederken, bugüne kadar ülke savunması için hayatlarını kaybeden şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.”

BAŞKAN ÇELİK'TEN 10 KASIM MESAJI 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85.  yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Çelik mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85. sene-i devriyesinde minnet ve şükranla anıyorum. 10 Kasım 1938 Atatürk’ün dünya hayatının sonudur ama bir dönemin sonu değildir. Yeni bir dönemin başlangıcıdır ve her 10 Kasım bu yeni dönemin muhasebesinin yapılması gereken tarihtir. Atatürk, dünyanın ender gördüğü asker, devlet adamı ve dahi kişiliğiyle Allah’ın, milletimize armağanıdır. Milletin kurtuluşu uğrunda ömrünün 12 yılını Şam, Trablusgarp, Balkanlar, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda tüketmiş ve destanlar yazmış bir kahraman; 600 yıllık Osmanlı devletinin yıkıntıları arasından, harap ve bitap bir milletle yeni bir Cumhuriyet kurmayı başarmış bir devlet adamı ve dahidir. Kısa hayatına büyük işler sığdıran Atatürk, barışçı kişiliği, reformları, düşünce ve yaptıklarıyla dünya tarihine damgasını vuran ve tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdir. Atatürk’ün vefatıyla başlayan yeni dönemin muhasebesi; onun hayatında başardıkları, düşünceleri ve hedefleriyle kıyaslanarak yapılmalıdır. Atatürk “bağımsızlık benim karakterimdir” diyor, Cumhuriyeti armağan ettiği yeni nesiller olarak tam bağımsız Türkiye yolunda hangi yerdeyiz? “Cumhuriyet’in temeli kültürdür” diyor, yeni nesilleri milli kültürümüzle ne kadar buluşturabildik? “ Yetişmekte olan yeni nesiller ecdadını tanıdıkça, daha büyük işler yapmak için kendinde cesaret bulacaktır” diyor, biz yeni nesillere Bilge Kaan’ı, Sultan Alpaslan’ı, Fatih’i, Yavuz’u; Kanuni’yi, Ahmet Yesevi’yi, Hacı Bektaş-ı Veli’yi Mevlana’yı, Yunus Emre’yi ve Atatürk’ü ne kadar tanıtabildik? Çok çalışmayı ve muasır medeniyetin üstüne çıkmayı hedef gösteriyordu. İşte her 10 Kasım’da bütün bunların muhasebesini yaptığımız ve eksiğimizi tamamlamak için “durmak yok yola devam” diyerek,  gösterdiği yolda hedefe ulaşmak için azim ve kararlılıkla çalışmayı sürdürdüğümüzde Atatürk’ün ruhu huzur bulacaktır. Atatürk’ü anmak budur. Şehzadeler Belediyesi olarak Atatürk’ü ve aziz hatırasını yad ederken, ülkemizi onun işaret ettiği “muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma” hedefi doğrultusunda aşkla çalışıyoruz. Atatürk’e ve onun mirasına sahip çıkma konusunda en doğru hareketin bu olduğuna inanıyoruz. Milletimizi kültürüyle buluşturuyoruz, ecdadıyla tanıştırıyoruz ve çok çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet  ve şükranla anıyorum." 
 

Kaynak: CANAN SÜRGİT