Aldığımız bir kulis bilgisine göre, CHP Manisa’da Büyükşehir için kendi adayını çıkarmaya hazırlanıyor. 
Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) Manisalı bir ismin genel başkan seçilmesinin ardından kentte yeniden bir umut ışığı doğdu. Sokaktaki vatandaşlar, Özgür Özel’in Genel Başkan seçilmesini olumlu karşıladı. 
Genel Başkan Özel’in Manisa’dan genel başkanlığa seçilmesi gerek merkezde gerekse de ilçelerde bayram havası oluşturdu. 
Manisa’da Akhisar, Saruhanlı, Turgutlu ve Alaşehir ilçelerinde 4 belediyesi bulunan CHP, bu sayıyı ilçelerde artırmak hem de Büyükşehir Belediyesini almayı hedefliyor.


CHP KENDİ ADAYINDA KARARLI
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İYİ Parti ile bir ittifak sağlanması durumunda ortak aday olarak kendilerinin aday çıkaracağı kulislerde konuşulmaya başlandı. 
Memleketi Manisa’da Büyükşehir Belediyesi’ni isteyen Genel Başkan Özel’in, bu isteğine İYİ Parti’nin ittifak olması durumunda nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu. 
BABA OCAĞINDA ‘BÜYÜKŞEHİR’ SÖZÜ
Genel başkan seçildikten sonra geçtiğimiz hafta ilk ziyaretini baba ocağına yapan Özgür Özel, parti binası önünde coşkulu kalabalığa hitap etti. 
Burada, kendisini karşılayan vatandaşları gören Özgür Özel, Manisa’da Büyükşehir Belediyesi’ni alacaklarının sözünü verdi. 
Özgür Özel’i genel başkan olarak gören Manisalılar da kendisine oldukça yoğun ilgi göstererek destek verdi. 
DEĞİŞİM RÜZGARI BÜYÜKŞEHİRLE TAÇLANACAK
Siyasi görüş fark etmeksizin toplumun her kesiminden tam not alan Özgür Özel’in Manisa’da estirdiği değişim rüzgârı, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin alınmasıyla birlikte zirveye ulaşacak. CHP Genel Başkanını bağırlarına basan Manisalıların Özgür Özel’e Büyükşehir Belediyesi’ni hediye etmesi de sürpriz olmayacak.  Bu kapsamda, Manisalı vatandaşlar da mevcut belediyeden memnun olmadıklarını, her fırsatta dile getiriyor. 

Cumhurbaşkanı  Erdoğan yerel seçim parolasını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim parolasını açıkladı

GÖZLER GENEL BAŞKANLARA ÇEVRİLDİ
Manisa’ya ilgili yerel seçimlerde nasıl bir yol haritası çizileceği, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Meral Akşener görüşmesinin ardından netlik kazanacak. 
ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR?


Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün yapılan 38. Olağan Kurultay'da partinin 8. genel başkanı oldu. 

Özel, 1974'de Manisa'da doğdu.
Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde lisans eğitimini tamamlayan Özel, 1999'da serbest eczacılığa başladı.
Manisa Eczacı Odasında 2001-2007 yılları arasında bir dönem genel sekreterlik ve iki dönem oda başkanlığı görevlerinde bulunan Özel, 2007- 2011 yılları arasında Türk Eczacıları Birliğinde bir dönem saymanlık, iki dönem genel sekreterlik görevlerini yürüttü.
Özel, 24, 25, 26, 27 ve 28. dönemlerde Manisa Milletvekili seçildi.
25, 26 ve 27. dönemlerde CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yapan Özel, 28. dönemde CHP Grup Başkanlığı'nı üstlendi.
Almanca ve İngilizce bilen Özel, evli ve 1 çocuk babası.

Kaynak: LEYLA DOĞAN