Çalıştaya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ve 14 ilçe Belediye Başkanı ile katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, konuşmasında bu başarıyı kalıcı hale getirmenin yolunun kolektif çalışma sistemi olduğunu belirtti.

“Başarının kilidini açacağız”

Başkan Özalper,

“Halkımız bizlere çok büyük bir fırsat verdi. Bu fırsatı ortak akılla değerlendirerek yıllardır bitmek bilmeyen heyecanla beklediğimiz büyük başarının kilidini açacağız” diye konuştu.

Chp’li Özalper, Yerel Yönetimler Çalıştay’ına Katıldı (4)

Başkan Balaban KESS esnafının sorunlarını dinledi Başkan Balaban KESS esnafının sorunlarını dinledi

“Bu yol, yıllardır ümitle ve bitmeyen bir heyecanla beklediğimiz genelde iktidar yoludur”

Seçim başarısının heyecanını yaşarken aynı zamanda da sorumluluğunu da taşıdıklarını vurgulayan Özalper,

“Manisa Büyükşehir ve 17 ilçenin 14'ünü kazanarak kentimizde tarih yazan örgütümüzün İl Başkanı olarak sizlerle bu çalıştayda bir araya gelmekten büyük bir onur duyuyorum. Uzun ve zorlu bir yolculuğun sonunda değil, aslında tam da ortasında olduğumuzun bilinciyle karşınızdayım. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından partimizde başlayan değişimin hem örgütümüzde hem de halkımızda yarattığı heyecanla ana baba ocağımız CHP, 47 yıl sonra Türkiye'de sandıktan birinci parti olarak çıktı. Bir yandan bu başarının heyecanını yaşarken diğer yandan getirmiş olduğu büyük sorumluluğu da omuzlarımızda hissediyoruz. 2019 yerel seçimlerinde birbirinden kıymetli Belediye Başkanlarımızın yaptığı başarılı çalışmalar ve parti içi değişimin güçlü yankısıyla yepyeni bir yoldayız. Bu yol, yıllardır ümitle ve bitmeyen bir heyecanla beklediğimiz genelde iktidar yoludur” ifadelerini kullandı.

Chp’li Özalper, Yerel Yönetimler Çalıştay’ına Katıldı (5)

“Türkiye, yeni bir siyasi yola giriyor”

Özalper sözlerini şu şekilde noktaladı:

“31 Mart 2024 yerel seçim sonuçlarıyla birlikte partimiz yine büyük bir fırsatın eşiğindedir. İktidarın kapısını aralayan bu fırsat, yalnızca örgüt ve belediyelerin iki eşit paydaş olarak ortak akılla çalışmasıyla sonuca ulaşacaktır. Bizler bireylerin hak ve özgürlüklerini önceleyen bir yapıdan gelmekle beraber, başarının ancak ortak akıl ve kolektif bir çalışmayla sağlanacağını biliyoruz. Son seçimlerde yakaladığımız başarının temel yapıtaşı da budur. Örgütünden güç alan siyasi hareketlerin neler başarabileceğine en iyi örnek olan son seçimdeki çalışma modelimizi önümüzdeki sürece de taşımalı, örgüt-il yönetimi-yerel yönetim kademelerinin koordineli çalışmasını sağlamalıyız. Türkiye, yepyeni bir siyasi yola giriyor. Bu yolda partimiz ancak yıllardır omuz omuza mücadele veren örgütü, yurttaşların büyük bir teveccüh göstererek seçtiği Belediye Başkanları ve Genel Merkezimiz ile yapacağı ortak çalışmalarla 2028'de istenen başarıya ulaşabilecektir” diye konuştu.

Chp’li Özalper, Yerel Yönetimler Çalıştay’ına Katıldı (1)

Chp’li Özalper, Yerel Yönetimler Çalıştay’ına Katıldı (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ