CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in çağrısına kulak veren CHP'li vekiller, Meclis'te koltuklarında oturarak ve ellerini masaya vurarak Yargıtay'ın söz konusu kararına tepki gösterdi. Eyleme katılan CHP lideri Özel, yaptığı açıklamada "Yargı içinde bir klik Anayasa'ya kafa tutuyor. CHP grubu bu eylemi aralıksız sürdürecek." ifadelerini kullandı.Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin, Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasını protesto eden CHP Grubu, TBMM Genel Kurulu'nda oturma eylemi başlattı. Genel Kurul'da uluslararası sözleşmelerin kabul edilmesinin ardından, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ birleşimi 14 Kasım Salı günü toplanmak üzere kapattı. CHP'li 25 milletvekili ve DP'li Salih Uzun ise salonu terk etmedi.SABAHA KADAR EYLEME DEVAM EDECEKLERCHP'li Mahmut Tanal, CHP'li 25 milletvekilinin yargıyı protesto etmek için sabah 08.30'a kadar oturma eyleminde bulunacağını, yarın 25 milletvekiline nöbeti devredeceklerini söyledi.
CHP'li vekiller Yargıtay'ın AYM üyeleriyle ilgili hamlesine tepki olarak TBMM'de eylem başlattı.

CHP, Adaylık sürecini uzattı CHP, Adaylık sürecini uzattı


"TBMM GENEL KURULU'NU TERK ETMEME EYLEMİNE BAŞLIYORUZ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, akşamüzeri X hesabından yaptığı paylaşımda,

"Meclis Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş tarafından yapılacağı bildirilen ve saat 17.00'de toplanması beklenen Danışma Kurulu toplantısının yapılmayacağını öğrendim." diyerek, "Bu durumda dün gerçekleştirdiğimiz olağanüstü grup toplantısında aldığımız karar gereği, yargı krizi ve darbe girişimini gündemde tutmak amacıyla bugünden itibaren TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

YARGITAY'DAN AYM HAMLESİ

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Türkiye tarihinde bir ilke imza attı. Gezi Davası'nda tutuklandıktan sonra TİP'ten milletvekili seçilen Can Atalay hakkında hak ihlali olduğunu belirtip tahliye edilmesi yönünde karar veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: SonDakika.com