Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Demirci'de düzenlenen Oryantiring 1. Kademe Yarışları ikinci günü olan ilçe merkezi etabı ile tamamlandı.
Oryantiring 1. kademe yarışlarına 50 ilden 1120 sporcu katıldı. Yarışlar kapsamında ilk gün gerçekleşen 4 kilometrelik Sarıçayır etabının ardından 3 kilometrelik ilçe merkezi etabı yapıldı. Sabah saatlerinde soğuk ve zaman zaman hafif kar yağışlı bir havada gerçekleşen yarışlarda sporcular ilçe merkezi parkurunu tamamladı.Demircili vatandaşlarda kahvehane önlerinden ve evlerinin pencerelerinden sporcuların yarış heyecanına ortak oldular.
Yarışların final noktası olan pazaryerinde tezgah açan esnaflarda sporculara satış yaparlarken,  ilçe esnafında hareketlilik yaşandı. 

İlçe merkezi yarışlarının tamamlanmasının ardından Mehmet Akif Ersoy Gençlik Merkezi konferans salonunda ödül töreni düzelendi.
Yarışlarda dereceye giren sporculara ödül ve madalyaları Demirci Kaymakamı Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Bilal Yılmaz tarafından verildi.

Futbol dünyasının dolandırılma davasında yeni detaylar Futbol dünyasının dolandırılma davasında yeni detaylar


Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Demirci Kaymakamı Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk'a organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesi noktasında verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 
Belediye Başkanı Selami Selçuk'ta, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu ve organizasyona emek veren teknik ekibe teşekkür ederek, 2 gün boyunca yüzlerce sporcunun ilçede konakladığını, hem ilçeyi tanıyan sporcuların Demirci ekonomisine de katkı sağladığını söyledi.
 

sdfdfdgfg8sadadQSSWRTEGVGVDWDDdwdwddmemirci2dsafSFdevvvv77demriiii4demricii3demricici55DDWDdedekdn7778

SWSSXSWXXSASS

Kaynak: Canan Sürgit