Körfez Mahallesi Oramiral Salim Dervişoğlu Caddesi’nde dün saat 14.00'da bin 250 metrekare kapalı 100 metrekaresi açık alanda sahip toptan perakende satış yapan zincir markette bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangını fark eden market çalışanları ve müşteriler panikle dışarıya çıktı.

Dün Yanan Marketin Tahribat Boyutu Ortaya Çıktı (2)

Yangın kısa sürede marketin tamamına yayıldı

Büyüyen alevler kısa sürede marketin tamamına sirayet etti. Alevler marketin yanında bulunan İzmit Belediyesi'nin 2 katlı 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi'ne de sıçradı.

Dün Yanan Marketin Tahribat Boyutu Ortaya Çıktı (3)

Manisa'da cinsel saldırı suçundan  hapis cezası olan şahıs yakalandı Manisa'da cinsel saldırı suçundan hapis cezası olan şahıs yakalandı

Yangın 2 saatte kontrol altına alındı

Bölgeye çevre ilçelerden sevk edilen 36 araç ve 91 itfaiye personelinin teleskobik merdiven vasıtasıyla havadan ve karadan müdahalesiyle yangın 2 saatte kontrol altına alındı. Ekipler ardından bölgede soğutma çalışması gerçekleştirdi.

Dün Yanan Marketin Tahribat Boyutu Ortaya Çıktı (5)

Birçok market ürünü hasar aldı

Öte yandan, market ve belediye binasında oluşan tahribat görüntülendi. Küle dönen market ürünleri görülürken, 3D yazıcıların ve bilgisayarların da hasar aldığı bildirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgede incelemede bulunurken, etrafta oluşan su birikintilerinde sivrisinek oluşumunu engellemek için ilaçlama çalışması gerçekleştirecek.

Dün Yanan Marketin Tahribat Boyutu Ortaya Çıktı (4)

Dün Yanan Marketin Tahribat Boyutu Ortaya Çıktı (6)

Dün Yanan Marketin Tahribat Boyutu Ortaya Çıktı (8)

Kaynak: İHA