Manisa'da Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği 84. yıldönümünü kutladı Manisa'da Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği 84. yıldönümünü kutladı

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu girdiği yerel seçimlerde ikinci kez halk tarafından Başkan olarak seçildi. Seçim zaferinin ardından, teşekkür mesajı yayınlayan Başkan Dutlulu, "yolu bizimle yürüyen herkese yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

"Kaynaklarımızı halkımız için kullandık"

“Biz bu güvenin farkındayız ve tüm çalışmalarımızı buna göre yapmaya devam edeceğiz” diye belirten Dutlulu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“2019 yılında İYİ Parti ile ittifak olarak girdiğimiz yerel seçimlerde yüzde 55 (61 bin oy) alarak, rakibimizin yaklaşık 15 bin oy önünde göreve başlamıştık. 5 sene çok çalıştık, halkımız için çok emek verdik, mücadele ettik, tüm zorluklara rağmen kaynaklarımızı israf etmeden halkımız için kullandık. Tek başına girdiğimiz ama Akhisar ittifakı olarak, şehrinin geleceğini düşünen tüm hemşerilerimizden destek istediğimiz 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, halkımız bu sefer yüzde 59’luk bir oran (66 bin oy) ve yaklaşık 27 bin fark ile bizlere yetkiyi yeniden verdi."

“Akhisar halkına çok teşekkür ederim”

Akhisar’daki bütün başkanlara tek tek teşekkürlerini ileten Dutlulu,

Başta Genel Başkan Özgür Özel olmak üzere, Akhisarlılara ve Parti teşkilatlarına teşekkür etti. 

“Tüm aileme çok teşekkür ederim”

Çocuklarını görevinden dolayı zaman zaman ihmal ettiğini ve onlara da teşekkür ettiğini belirten Dutlulu,

“Beş senedir destekleriyle beni güçlendiren, hep yanımda olan Eşim Özge Ekmen Dutlulu’ya, görevim dolayısıyla zaman zaman ihmal ettiğim çok sevdiğim çocuklarıma teşekkür ederim”dedi.

“İYİ Partili arkadaşlarıma çok teşekkür ederim”

Dutlulu,

“İttifak ortağımız olan, çok sevdiğim dostlarım, kimi partisini bırakmış kimi siyasete devam eden ama hep beraber yürüdüğümüz İYİ Partili arkadaşlarıma çok teşekkür ederim" dedi.

“Ferdi Zeyrek ile el ele verip halkımıza hak ettiği hizmeti vereceğiz”

Herkese eşit bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğini vurgulayan Dutlulu, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“İlk günkü gibi, insan ayırmadan, partizanlık yapmadan, herkese eşit ve adaletli hizmet etmeye devam edeceğiz. İkinci 5 senemizin sonunda tüm Akhisarlı hemşerilerimizin ‘İyi ki Besim Başkan seçildi’ demesi için çok çalışacağım. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek ile el ele vererek Akhisar’ımızın hak ettiği hizmeti alması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz.”

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK