CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek’ten heyecanlandıran vaatler geldi.   Zeyrek, büyükşehir belediye başkanı seçilmesi durumunda 2 ton suyu 1 TL, ekmeği 5 TL yapacağını açıklarken, kartlı su sayacı kullanma zorunluluğunu kaldıracağının sözünü verdi.

3183806F 5721 45D2 Bde6 Ea474Dc13C62

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, seçim çalışmaları kapsamında ilçe ilçe, mahalle mahalle ziyaretlerini sürdürüyor. Hafta içerisinde, Saruhanlı, Selendi, Kula, Alaşehir, Sarıgöl, Akhisar, Yunusemre gibi ilçeleri ve ilçelere bağlı mahalleleri ziyaret eden Ferdi Zeyrek, önemli vaatler verdi. 

“Bu şehrin sorunları çok bariz belli"

Her ilçede ve mahallelerde esnafları, oda ve dernekleri, pazaryerlerini karış karış gezen genç başkan adayı, kendisini dinlemeye gelen kalabalığa da seslendi. Buralarda Manisa’nın sorunlarından ve başkan seçilmesi durumunda yapacağı çözüm yollarını anlatan CHP’li Ferdi Zeyrek;

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a büyük ilgi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a büyük ilgi

“Bu şehrin sorunları çok bariz belli. Bu şehir Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor. Bu şehir Türkiye’nin en sıkıntılı altyapısına sahip. Manisa’m en sorunlu ulaşıma sahip, merkezde de en kirli havaya sahip. Bunlar çözülmeyecek şeyler değil ancak çözülmesi gereken öncelikli bir şey var. Bu şehirde halkından kopuk, halkının ne istediğini bilmeyen, sadece kendisine ve çevresine rant için çalışan, İzmir’de sırçalı köşkünde oturup Manisa’ya tepeden bakan bir büyükşehir belediye başkanı var. İlk sorunu çözmek bu belediye başkanını değiştirmekle mümkün olacak. Şimdiden buradan soruyorum. Cengiz Ergün’ü, aranızda kim ne zaman gördü?” diye sordu.  

“Görebilen kimse yok"

Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“ 5 yıl önce görenler çok şanslıymış. Görebilen kimse yok. Çünkü o halk değil, halktan biri değil. Halkın sorunlarından bihaber. Bugün Selendi’deydik. Benimle birlikte dolaşan arkadaşlar hepsi dize kadar çamura battı. Yollarda yürünmüyor. Sandal Mahallesine geldik. Yolların halini siz de burada görüyorsunuz. Bu böyle olmaz.”

9127Dc29 Cfb1 4C2A 972D 6687C000Ab07

“2 ton suyu 1 TL yapacağız"

Manisalı vatandaşların suyu çok pahalı kullandığını ifade eden Ferdi Zeyrek,

“Bu suyu biz nasıl ucuzlatırız? Oturduk hep birlikte çalıştık. Şimdi buradan size söylüyorum; 1 Nisan itibariyle 2 ton suyu 1 TL yapacağız. Bunu nasıl yapacağız? Büyükşehir Belediyesi şu an suyu pahalıya imal ediyor. Pompaların yüzde 40’ı çalışıyor, yüzde 60’ı atıl durumda. Bu pompaları güncelleyerek, elektrik için güneş enerji santralleri yaparak bu suyu daha ucuza üreteceğiz. Bu suyu ucuza ürettiğimiz parayı da halka vereceğiz. Bu yüzden 2 ton su 1 lira olacak. 2 ton su şu demek; sabah kalkıp elimizi yüzümüzü yıkadık, çamaşırı bulaşığı yıkadık, duşumuzu aldık, bir ayda 2 ton su kullanmış oluyoruz. Yani bu su insan hakkıdır. Parası olmayan bir kimse çamaşırını yıkayamayacak mı? Bulaşığını yıkayamayacak mı? Böyle bir şey yok. Mademki büyükşehirin böyle bir imkanı var, bu imkanı kullanmayan büyükşehir belediye başkanına da burada oy yok.”diye konuştu. 


Kartlı su sayacı zorunluluğuna son!

Manisalılar  kartlı su sayaçlarına mahkum ettiklerini belirten Zeyrek sözlerin şöyle devam etti;

“Sonra kartlı sayaçlar var gündemimizde. Kartlı su sayaçlarına mahkum ettiler. Kartlı sayaçta su bitti mi çamaşır yarım kalıyor, bulaşık yarım kalıyor. Böyle bir şeye benim gönlüm reva değil, böyle bir şeye ben müsaade etmeyeceğim.”

"Ekmeği halka  TL vereceğiz "

Ekmek ile ilgili vaadini de paylaşan  Zeyrek;

“Türkiye’nin her yerinde halk ekmek var, Manisa’da yok. Neden? Çünkü ekmeğin kaç para olduğunu bilmeyen bir büyükşehir belediye başkanı var. Dostlarım, ekmek 5 lira 1 Nisan’dan sonra. Ekmeği Büyükşehir Belediyesi olarak ben vereceğim. Fırıncılardan alacağım ve ekmeği halka 5 liradan vereceğim. Su 1 lira, ekmek 5 lira. Ben size bunun sözünü veriyorum.” dedi.
 

Kaynak: ÖZGE AY