İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir, Kadın Politikaları Başkanı Tuba Kotan Özcan, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik ve partililerin katıldığı etkinliklerde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Annesi Zübeyde Hanımın İzmir’in Karşıyaka ilçesinde bulunan anıt kabrini ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. Anıt Kabirdeki programda konuşan İYİ Parti Manisa Kadın Politikaları Başkanı Tuba Kotan Özcan,  Zübeyde Hanım’a minnet borçlu olduklarını belirterek şunları söyledi;  

"Zübeyde Hanım, hastalıklar, özlemler ve yoklukla geçirdiği ömründe Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün eğitimiyle ilgili büyük fedakarlıklarda bulunmuştur. Atamızın söylediği ‘Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ sözünün en güzel örneğidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.” 

Serhat Orhan'ın hedef aldığı isim kim? Serhat Orhan'ın hedef aldığı isim kim?

Kabir ziyaretinin ardından Manisa Cumhuriyet Meydanında çocuklarla bir araya gelen İYİ Partililer Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri NUTUK’u öğrencilere dağıttı.  Cumhuriyet Meydanındaki programda konuşan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av.Ali Zafer İksir şunları söyledi: 

“Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece anmak yetmez onu anlamamız gerekir. Atamızı anlamanın en güzel yolu da bizlere armağan bıraktığı eserleri anlamaktır. Özellikle gençlerimize bu değerlerin ne olduğu benimsetmek ve aktarmak amacıyla böyle bir program düzenledik. Manisa’da Nutuk okumamış çocuğumuz kalmayacak.”

Kaynak: DERYA ÖZTÜRK