Manisa'nın Soma ilçesinde durdurulan bir tırda yapılan aramada faturasız ve irsaliyesiz kömür ele geçiren jandarma ekipleri olayın devamında bir depoya yaptığı baskında 100 ton kömür ve taklit olduğu değerlendirilen çuvallara el koydu.
Manisa İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince 15 Kasım tarihinde Soma İlçe Jandarma Komutanlığınca bir tırda yapılan kontrolde 33 bin 260 kilogram irsaliyesiz ve faturasız kömür ele geçirildi.

Sinirlenen ayı saldırdı, o anlar kamerada Sinirlenen ayı saldırdı, o anlar kamerada

Olayın takibinde ise Ş.Ç.’ye ait kömür deposunda yapılan aramada, 67 ton paketlenmiş kömür, 10 bin 500 adet paketlenmeye hazır durumda ve başka bir şirkete ait isim ve logoların basıldığı boş kömür çuvalına el konuldu. El koyulan toplam 100 ton kömür ile taklit olduğu değerlendirilen çuvallar muhafaza altına alınırken, olayla ilgili adli tahkikata başlandığı açıklandı.

Salihli'de antika operasyonu

Manisa İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, 15.11.2023 sosyal medya üzerinden çeşitli silahlar ile antika malzemelerin satışını yapan H.K. isimli şahsın evinde Salihli İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri tarafından; 4 Adet Kama, 2 Adet Toplu Tabanca, 21 Adet Çifte Tüfek, 4 Adet Tekli Tüfek, 3 Adet Kılıç, 28 Adet 7,65 mm tabanca fişeği ele geçirildi.

Kaynak: CANAN SÜRGİT