İsrailli askerlere kahve gönderdiği iddiasıyla boykot cağrısı yapılan Mehmet Efendi Kahvesi iddiaların doğru olmadığını beirtti. İsrail-Gazze savaşı devam ederken ülkemizde İsrail ürünleri boykot edilmeye devam ediliyor. Sosyal medaya üzerinden devam eden boykot çağrılarına Mehmet Efendi Kahvesi de eklenmişti. Boykot çağrıları devam ederken Mehmet Efendi Kahvesinden açıklama geldi.

1 Aralık BİM aktüel ürünler kataloğu 1 Aralık BİM aktüel ürünler kataloğu


Kurukahveci Mehmet Efendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada iddianın doğru olmadığı belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi. 

"Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markasıyız"
"Son günlerde Kurukahveci Mehmet Efendi markasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. "Yurtta Suh, Cihanda Sulh" ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markası olarak, böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızın ve olamayacağımızın bilinmesini isteriz." dedi 

"Dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz"

"152 yıldır yerli ve milli olan markamızın ayakta kalmasını sağlayan şey, her şeyden önce karşılıklı saygı, dostluk ve güven temeli üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Dünyanın 60 ülkesine ihracat yaparak, hem ülke ekonomimize hem de Türk kahvesi kültürünün yaşatlımasına katkıda bulunuyor, bununla da gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sohbetlerin, dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz." diye belirtti. 

Kaynak: MELİS BAYRAM