Toplantıya Türk Sağlık Sen ve Türkiye Kamu Sen İl temsilcisi Aydın Akagündüz, Türk Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Koray Özgürler, Türk Büro Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Ağır, MHP Soma İlçe Başkanı Metin Şahin, Soma Ülkü Ocakları ilçe Başkanı Ahmet Ziya Şişman, Kırkağaç ve Soma ilçelerinde Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların ilçe temsilcileri katıldı. 
Türkiye Kamu Sen Manisa  İl temsilcisi Aydın Akagündüz kamu sen olarak ilçelerde sendika temsilcileri ve sendika üyeleri ile bir araya gelmeye devam ettiklerini talep, öneri ve sorunları dinlediklerini söyledi. 

Başkan Aydın Akagündüz

"Türkiye sevdalıları ve Türkiye Kamu-Sen il temsilciliği olarak bugün Soma ve Kırkağaç ilçemizdeki arkadaşlarımızı dinledik. Vatan, Millet, Devlet edası üzerine hoş sohbet gerçekleştirdik. Kamu sen'e  bağlı ilçe sendika temsilcilerimizin talep, öneri  ve sorun ile ilgili notlarımızı aldık. Kamu sen olarak Manisa'nın 17 ilçesini ziyaret edeceğiz  üyelerimiz ile bir araya geleceğiz.  Bir önceki hafta cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte coşku ile kutladık. Türkiye Kamu Sen Cumhuriyetimizin 2,3,4 ve daha nice 100 yılların teminatıdır. “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” şiarı yola çıktığımız sendikacılık anlayışı ile 30 seneyi geçkin Anayasamızın 1,2,3,4,42 ve 66. maddeleri kırmızı çizgimiz olmuştur. Gazi Paşa Mustafa Kemal Atatürk ile zoru olmayan vatan millet bayrak sevdaların buluştuğu tek adres Türkiye kamu Sen’dir" dedi. 

Sarıbey'de satılık bağ ve tarla Sarıbey'de satılık bağ ve tarla

Türk Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Koray Özgürler  ise,

"Kırkağaç ve Soma ilçemizde önemli ziyaretler  gerçekleştirdik.  Manisa önceki dönem Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici  ve Soma'daki bazı okulları ziyaret ettik. Türk Eğitim Sen üyelerimizi ziyaret ettik. Türk Eğitim Sen Kırkağaç ve Soma temsilcilerimize teşekkür ederim." dedi.

Türk Büro Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Ağır,

"Türkiye Kamu-Sen’in yetkili olduğu 2011 yılında, en düşük memur maaşı asgari ücretin 2,33 katı iken; Temmuz ayında yapılan zamlar dahil, şu an en düşük memur maaşı asgari ücretin 1,78 katına ancak gelebilmiştir. Eğer ki, Türkiye Kamu-Sen’in bıraktığı seviye korunmuş olsaydı, bugün en düşük memur maaşı 20.300 TL değil, 27-28.000 TL aralığında olacaktı. Masaya oturduğu 7 toplu sözleşmenin, üçünü yapısını bildiği halde, yapısı itibari ile kamu işverenin teklifinin üzerinde bir teklif onaylamayacak olan hakem kuruluna bırakan, sevk eden yetkili sendikanın memuru temsil edecek bilgisi, gücü, azmi ve niyeti yoktur, kalmamıştır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı devletimiz tarafından “Türk Yüzyılı, Türkiye Yüzyılı” olarak ilan edilmiş, hedef gösterilmiştir. Biz de Türkiye Kamu-Sen olarak, belirlenen hedefe inanıyor, katkı veriyoruz. Türk Yüzyılında, toplu sözleşme masasında değişiklik yapmanın zamanı gelmiş, hatta geçmektedir. Memurun hakkını, hukukunu savunacak adam gibi bir Sendikanın toplu sözleşme masasına oturması, yetkili sendika olması şarttır. İşte bu sendika Türkiye Kamu-Sen’dir. Memurlarımız Türkiye Kamu-Sen’i yetkili sendika yaptığında, memurun hakkı hukuku masada nasıl aranır, dost da görecektir, düşman da." şeklinde konuştu. 

MHP Soma İlçe Başkanı Metin Şahin ise Kamu Sen'e bağlı sendikaların temsilcileri ile bir arada olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi ve her zaman Kamu Sen'e destek vereceklerini söyledi.

Kaynak: CANAN SÜRGİT