MCBÜ Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Rekreasyon Alanı ve Uncubozköy Sağlık Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen anma törenlerine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ay, Genel Sekreter V. Öğr. Gör. Erhan Doğan, Dekanlar, Merkez Müdürleri, çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başlayan anma programları, her iki yerleşkede MCBÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi ve Öğrenci Kulüpleri Temsilcisi Ekrem Can Aydın ile Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi ve Turkmsıc-Celal Bayar Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı Özge Kaya’nın Atamıza Seslenişleri ile başladı. Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde MCBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şayan Ulusan’ın “Atatürk’ü Anlamak” ve Uncubozköy Sağlık Yerleşkesinde MCBÜ Salihli MYO Öğr. Üyesi Doç. Dr. Melih Akdeniz'in “11 Kasım” başlıklı günün anlam ve önemine yönelik konuşmalarıyla sona erdi.

Yukarıçobanisa'da  satılık bağ vasıflı taşınmaz Yukarıçobanisa'da satılık bağ vasıflı taşınmaz

MCBÜ Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde gerçekleşen törende; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özge Balık himayesinde, Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğrencilerinden oluşan grup İstiklal Marşımıza işaret dili ile eşlik ederek Senden Daha Güzel şarkısına da yine işaret dili ile ses verdiler.

Kaynak: PERVİN İNCE