Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, gece saatlerinden itibaren Trakya ile Çanakkale’nin batısının aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Artvin, Hakkari, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde azalacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güneyli, doğu bölgelerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, gece saatlerinde Marmara’nın batısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 kilometre/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu hava 11 derece.
İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu hava 16 derece.
İzmir: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu hava 21 derece.
Manisa: Parçalı bulutlu ve bulutlu en yüksek sıcaklık 19 derece olacak.

Manisa'da İş dünyası sorunlarını anlattı Manisa'da İş dünyası sorunlarını anlattı

Manisa'da hafta sonu hava soğuyor

Manisa yarın, kuvvetli sağanak yağışlı olacak. Hava sıcaklığı 16 dereceye kadar düşecek. Pazar günü ise hafif sağanak yağış var. Haftanın son gününde hava sıcaklığı cumartesi gününe göre 5 derece daha soğuyarak en yüksek sıcaklık 11 dereceyi gösterecek.

Kaynak: DERYA ÖZTÜRK