Açılışa İlçe Sağlık Müdürü Müjde İlgün, İlçe Nüfus Müdürü Ülker Kabadağ, Şehzadeler Kızılay Şube Başkanı Dilek Samanlı,

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Esin Ağırkaya  katıldı.

Kurslar ile ilgili bilgiler veren Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Esin Ağırkaya,

“Sosyal Dayanışma Merkezi'nde kursiyerlere Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve vakfımız koordinesinde hazırlanan meslek edindirme ve koruyucu önleyici olmak üzere iki kategoride eğitimler verilmektedir. Meslek edindirme eğitimine devam eden kurslarımız, kuaförlük, biçki dikiş, örgü, bebek, bilgisayar gibi kursları kapsarken okuma yazma, Kur'an-ı Kerim ve bunun gibi kurslarla hayat boyu öğrenme misyonu çerçevesinde hareket edilmektedir.

Diğer yandan uzmanlarımız tarafından, kursiyerlerimize koruyucu ve önleyici Eğitimler kapsamında aile içi iletişim, milli manevi değerler, aile içi şiddetle mücadele, etkili ebeveynlik ve çocuk istismarıyla mücadele, madde bağımlılığıyla mücadele gibi konularda eğitimler verilmektedir.

117 kursiyerin devam ettiği kurslarda, kursiyerlerimizin eğitim çağında olmayan çocuklarının gözetildiği oyun odası ve çocuklarımız için eğitmen bulunmaktadır.

'Askıda Bilet Projesi' takdir topladı 'Askıda Bilet Projesi' takdir topladı

Bu gün burada dördüncüsü düzenlenen sergimizde her ürün kadınlarımızın el emeği, göz nuru olup göstermiş oldukları gayretten dolayı kadınlarımıza  ve öğretmenlerimize projenin bir kolu olan sergimizin burada yapılmasına katkı sunan Şehzadeler Belediye Başkanımız Sayın Gülşah Durbay'a, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç'a, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gencay'a, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay’a ve SODAM koordinatörümüz Ayça Altunkaya'ya eğitim veren tüm uzmanlarımıza, kaymakamımız Sayın Fatih Genel adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Ayşe Tutal harman dalı gösterisi büyük beğeni topladı. Dikiş kursu öğrencileri ve kuaförlük kursu öğrencileri de mini bir defile gerçekleştirdi.

Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel ve katılımcılar sergiyi gezdi. Kaymakam Genel, ürünlerin hazırlanmasında emeği geçen kursiyer ve eğitim kadrosunu teşekkür etti.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK