Manisa İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi tarafından Filistin’e destek olmak amacıyla hayır çarşısı düzenledi. Şehzadeler ilçesinde bulunan Fatih Parkı karşısında açılan hayır çarşısı açılışına Manisa Müftüsü Şükrü Kabukçu, Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, Manisa Meteoroloji Müdürü Emrullah Bayraktar,  Yunusemre İlçe Müftüsü Ali Efe, Şehzadeler Müftüsü İsmail Temur, din görevlileri katıldı. TDV gönüllüleri ve vatandaşlar karınca kararınca ürünler getirdi. 


3 GÜN BOYUNCA AÇIK KALACAK
3 gün boyunca açık kalacak olan hayır çarşısında elde edilecek gelir Gazze’ye gönderilecek. Programın başında Akpınar Camii İmam Hatibi Cebrail Çelik tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Gazze’de hayatını kaybedenler için dua edildi. 

AK Partili Mersinli'den esnaf ziyareti AK Partili Mersinli'den esnaf ziyareti


İNSANLIK DRAMI 1 AYDIR DEVAM EDİYOR
Manisa İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, kermesin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Kabukçu, Filistin’de insanlık dramının neredeyse 1 aydır devam ettiğini ifade ederek,

“Manisa olarak tarafımız belli olsun diyerek bu hayır çarşısını düzenlemeye karar verdik. İçeride büyüklerimiz var. Oklavasıyla gelmiş. Belki elinde silahı yok ama o oklavanın orada atılacak kurşun mesafesinden değerli ve kıymetli olduğunu düşünüyorum. Hem ilimizde hem de ülkemizin dört bir tarafında yapılan bu kermeslerin hayırlı olmasını diliyorum. Oradaki zulmünde bir an önce sona ermesini temenni ediyorum. Rabbim Filistin’deki kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardından Müftü Kabukçu, protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesti. Kermeste yer alan ürünlerden aldılar.

Kaynak: HABER MERKEZİ