Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, yüksek yargıdaki yetki krizine ilişkin ilk kez konuştu. Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaretinin ardından soruları yanıtlayan Kurtulmuş,

Kurtulmuş, Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki kesinleşmiş hükmün, TBMM’de okunmasını isteyen Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi’ne de yanıt verdi.

thumbs_b_c_e63a3ba68178697fd4cd971906cc0baa

Kurtulmuş,

“TBMM herhangi bir şekilde başka bir kurum tarafından görevlendirilecek yer değildir. Meclis kendi gündemine hakimdir.” dedi.
 

Kurtulmuş, “Ortada 12 Eylül darbe anayasasının getirmiş olduğu bir sorunla karşı karşıyayız.” dedi.

Manisa'da AIDS'e dikkat çekmek için stant açıldı Manisa'da AIDS'e dikkat çekmek için stant açıldı

Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki kararın Meclis Genel Kurulu’nda okutulmasını isteyen Yargıtay 3. Ceza Dairesi’ne de yanıt verdi.


Kurtulmuş, “TBMM herhangi bir şekilde başka bir kurum tarafından görevlendirilecek yer değildir. Meclis kendi gündemine hakimdir.” ifadelerini kullandı.

Yaşanan gerilimin, Türkiye’nin yeni bir anayasa ihtiyacını ortaya koyduğunu vurgulayan Kurtulmuş, tüm partilerin, hiçbir önyargı içinde olmadan yeni anayasa çalışmalarına katkı sunmasını ümit ettiğini söyledi.

Kaynak: ntv