Kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu Kar yağışı kartpostallık görüntüler oluşturdu

Yağışlar Marmara ve Ege'de etkili oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından başta Marmara bölgesi olmak üzere ülkenin batı bölümünde ara ara sağanak yağışlar etkili oluyor.

13 İL İÇİN UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Bilecik, Bursa, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova için sarı kodlu uyarı yapılırken Aydın, Çanakkale, Manisa, Balıkesir ve İzmir için de sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı.
İSTANBUL'DA YAĞMUR BAŞLADI
İstanbul, İzmir ve Bursa'da yağmur dün gece saatlerinden itibaren başladı ve gün içinde sağanak şeklinde görülecek. İstanbul'da lodos öğleden sonra 80 km'ye kadar çıkıyor, olumsuzluk yaratabilir. İstanbul ve İzmir 23, Bursa 25, Ankara 22 derece. Antalya'da da kısa süreli sağanak yağış geçişleri var, sıcaklık 24 derece.
MARMARA BÖLGESİ SAĞANAK YAĞMURLU
Marmara'da bölge geneli sağanak yağmurlu. Aynı zamanda lodosun hızı çok sert olduğundan deniz ulaşamında aksamlar meydana gelebilir. Çanakkale ve Balıkesir 22, Kocaeli 26 derece.
EGE BÖLGESİ
Ege'de rüzgar sert, sağanak yağmur erken saatlerden itibaren Manisa-Aydın kesiminde görülecek. Manisa ve Afyon 21, Denizli 26, Bodrum 20 derece.
İÇ ANADOLU
İç Anadolu'da kurak dönem sürüyor, cumartesi günü hava çoğunlukla açık, yağış pazar günü az noktada ve zayıf. Eskişehir ve Konya 21, Kayseri 23 derece. Gece Kayseri ve Sivas 5 dereceye geriliyor.
AKDENİZ BÖLGESİ
Akdeniz'de sahillerde sıcak hava devam ediyor, günün çoğu saati güneşli. Adana ve Mersin 28, Kahramanmaraş 25 derece. Güneydoğu'da da hava açık, sıcaklıklar azaldı, Gaziantep ve Diyarbakır 22 derece.
KARADENİZ BÖLGESİ
Karadeniz'in batısında bulutluluk fazla, pazar günü bu kısımda yağmur var. Bolu 21, Trabzon 23, Samsun 26 derece.Doğu Anadolu az bulutlu ve serin, Erzurum 13, Malatya 20 derece.

Kaynak: NTV