İYİ Partili başkan adayı Tufan Akan, "87 mahalleyi rahatlatacak projelerimiz hazır" İYİ Partili başkan adayı Tufan Akan, "87 mahalleyi rahatlatacak projelerimiz hazır"

Önceki dönemlerde Manisa milletvekiliği yapan, Muğla milletvekili Doç.Dr. Selçuk Özdağ Manisa ilinin Demirci ilçesine İstiklal madalyası verilmesi için TBMM'ye kanun teklifi sundu. Sosyal medya hesebından yaptığı açıklamda Akıncı bölgesinde büyük destana imza atıldığını belirten Özdağ paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İstiklal harbinde,Akıncılar bölgesi olarak adlandırılan ve Demirci, Gördes,Selendi,Simav, Kula,Sındırgı,Bigadiç’in dağlık kısmını içine alan bölgede büyük 1 destan yazılmıştır. Bunlar;Demirci Kaymakamı İbrahim Ethem Bey’in liderliğinde savaşan Demirci Akıncılarıdır.Tarihçi Cemal Kutay’ın "Hasan İzzettin Dinamo’nun Kutsal İsyan kitabını okumayan İstiklal Harbini biliyorum demesin." diye bahsettiği ünlü "Kutsal İsyan" kitabında İstiklal mücadelemizde önemli rolü olan iki ilçeden özellikle bahsedilmektedir. Bu ilçelerden birisi İnebolu'dur ki, İnebolu, İstiklal Savaşına bizzat iştirak etmemesine rağmen İnebolulu kayıkçıların "cephane taşımakta gösterdikleri gayret ve başarıları" nedeni ile "Beyaz Şeritli İstiklal Madalyası” ile ödüllendirilmiştir. Bu temel eserde sözü edilen diğer ilçe Demirci'dir. Bu vesileyle İstiklal Savaşı sürecinde verdiği destansı mücadele ile büyük kahramanlık gösteren Manisa ilinin Demirci ilçesine, İstiklal Madalyası verilmesi için TBMM’ne kanun teklifi verdim. Hayırlı olsun"

Kaynak: Haber Merkezi