TFF 1. Lig lideri Eyüpspor'un teknik direktörü Arda Turan, akreditasyon kartından dolayı ceza aldı.

Volkan Demirel'e PFDK'dan ceza Volkan Demirel'e PFDK'dan ceza

Türkiye Futbol Federasyonu'nun akreditasyon kartı talimatlarına rağmen, kartını görünür şekilde takmayan Turan, toplam 107 bin 250 TL para cezasına çarptırıldı.

Genç hoca, sadece akreditasyon talimatlarına aykırı davranmaktan bu miktarda ceza yiyen ilk isim oldu.

Arda Turan, ilk cezasını ise 6'ncı haftada oynanan Ümraniye spor maçının ardından aldı. Akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna takmayan genç teknik adam, ikinci kural ihlalinin ardından 19 bin 500 TL para cezası ile cezalandırıldı. Arda Turan, bir hafta sonra oynadıkları Sakarya spor mücadelesinin ardından da yine aynı sebeple ceza aldı. Deplasmanda oynanan Sakarya spor mücadelesinde akreditasyon kartını görünür şekilde takmayan Arda Turan, yine 19 bin 500 TL para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

12 haftada 5'inci kez kural ihlali yaptı, toplamda 107 bin 250 TL ceza yedi

Aldığı cezalardan uslanmayan ve kural ihlaline adeta kasıtlı olarak devam eden genç teknik adam, 8'inci haftada oynanan Bodrum FK mücadelesinin ardından da aynı sebeple PFDK'ya sevk edildi. Arda Turan, bu sevkin ardından 29 bin 250 TL para cezası aldı. Genç teknik adam, ceza yedikçe kural ihlaline devam etti. 1'inci Lig'in 10'uncu haftasında Eyüp spor'un Bandırma spor'u konuk ettiği karşılaşmada akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmayan Arda Turan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. PFDK, bu sevkin ardından Arda Turan'a 39 bin TL para cezası verdi. 12 haftada 5'inci kez kural ihlali yapan Arda Turan, sadece akreditasyon talimatlarına aykırı davranmaktan 107 bin 250 TL ceza yiyen ilk teknik adam olarak Türk spor tarihine geçti.

Kaynak: TÜRKİYE GAZETESİ