Turgutlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler daha yaşanabilir bir kent için merkez ve kırsal mahallelerde boyama, bakım, tamirat, iyileştirme ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında ekipler, Sarıbey Mahallesinde bulunan köy kahvehanesinde iç ve dış cephe boyama çalışmasını tamamladı. İzzettin Mahallesinde yer alan köy kahvehanesinde ise iç ve dış cephe boyama işlemleri titizlikle sürdürülüyor. Bununla beraber Arif Canpoyraz İlkokulunda demir korkuluk ve okul duvarının boyaması ekiplerce yapılıyor. Osmangazi, Hüdavendigar, Yavuz Sultan Selim ve Karpuz Kaldıran Parkı’nda kauçuk zemin tamiratı ve bakım çalışması gerçekleştiriliyor. Ayrıca Karpuz Kaldıran Parkı’nda çim ekimi ekipler tarafından yapılıyor.

Kent genelinde ağaç budama çalışması devam ediyor

Manisa'da bu yıl kestanede verim az Manisa'da bu yıl kestanede verim az

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından cadde, sokak, park ve yeşil alanlarda bulunan ağaçların sağlıklı büyümeleri ve güzel bir görünüme sahip olmaları için budama çalışması gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Atatürk Bulvarı Dutlu Yol, Urganlı ve Urganlı Yeniköy Mahalleleri ile kentin birçok noktasında ağaç budama işlemleri yürütülüyor. Ergenekon Mahallesi Seyirtepe Tesisleri çevresinde ise düzenleme ve budama çalışmaları ekipler tarafından tamamlandı. Kentin farklı noktalarında yapılan budama sonucu elde edilen odunlar ekipler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılarak kış aylarında yakacak olarak kullanmalarına olanak sağlanıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Daşkan,

“Ekiplerimiz daha güzel ve yaşanabilir Turgutlu için saat mufhumu gözetmeden çalışmalarına devam ediyor. Köy kahvelerimiz ve parklarımızda bakım onarım ve boyama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Sonbahar mevsiminin sonlarına geldiğimiz bu günlerde ise yaptığımız budama işlemleriyle ağaçlarımızın bakımlarını titizlikle yapıyoruz. Turgutlu’muz için verdikleri emekten dolayı tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.

Kaynak: CANAN SÜRGİT