Turgutlu Belediyesi tarafından yapılacak programla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk sonsuzluğa uğurlanışının 85. yılında anılacak. Program kapsamında Orta Park Saat Kulesi önünde pilav hayrı düzenlenecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman şehitler için gerçekleştirilecek pilav hayrı 10 Kasım Cuma günü saat 12.30’da Orta Park Saat Kulesi önünde yapılacak.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın,

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi başkomutanımız, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybedişimizin 85.yılı sebebiyle pilav hayrı düzenleyeceğiz. Bütün hemşehrilerimi Orta Park Saat Kulesi önündeki hayrımıza davet ediyorum” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 85. yılında bir mesaj yayınladı. Başkan Akın,

“Turgutlu’muzda attığımız her adımda, ortaya koyduğumuz her çalışmada Ata’mızın bizlere vermiş olduğu değerleri yerine getiriyor, O’nun yolunu takip ediyor ve O’nun ilkelerini yaşatıyoruz” dedi.

Başkan Çetin Akın mesajında şu ifadeleri kullandı:

58 yıllık teneke ustası, zanaatını yaşatmaya çalışıyor 58 yıllık teneke ustası, zanaatını yaşatmaya çalışıyor

“Hayatını vatanına ve milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri zekasıyla başarılı bir komutan, ileri görüşlülüğü ve çalışkanlığıyla örnek bir lider ve milletinin sevgisiyle de ebediyen var olacak bir şahsiyet olarak dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. 57 yıllık ömrüne sığdırdığı büyük zaferleri, fikirleri ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile dünya tarihinde de son derece saygın bir yer edinmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük kurtarıcımız, büyük devlet adamı, eşsiz deha, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybedişimizin 85. yılındayız. Ne yazık ki her 10 Kasım saat 9’u 5 geçe, bizim için yas ve acı bir gündür. Ama aynı zamanda bize miras bırakılan değerleri ve Atatürk’ü yeniden anlama ve yaşatma günüdür. Bugün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği eşsiz eser Cumhuriyet’e ve bu ülke için yaptıklarına; fikirlerine, hedeflerine sıkı sıkı sarılma günüdür. Turgutlu’muzda attığımız her adımda, ortaya koyduğumuz her çalışmada Ata’mızın bizlere vermiş olduğu değerleri yerine getiriyor, O’nun yolunu takip ediyor ve O’nun ilkelerini yaşatıyoruz.

Naçiz vücudu toprak olsa da, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak ve sonsuza kadar var olacaktır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu dönemde de çok çalışacağız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkacağız.

Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın mimarı, Kurtuluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 85’inci yılında saygı, minnet ve sonsuz özlemle anıyorum.”

Kaynak: CANAN SÜRGİT