Firmadan yapılan açıklamada "Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, biz de firma olarak sektörde 39 yıldır yer almanın ve Türk çiftçisine hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onun için bu yılın anısına ihracat tırlarımızı 100. yıla özel tasarımlarla giydirdik." denildi.


1984 yılında kurulan ve yaş meyve-sebze sektöründe Türkiye'nin en önemli firmaları arasında yer alan Uçak Kardeşler'in tır giydirmelerinde, kırmızı-beyaz renkler ile 100. yıl logosu ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milli ekonominin temeli ziraattir" sözü yer alıyor.

İzmir 22 yıl sonra en yağışlı kasımı yaşadı İzmir 22 yıl sonra en yağışlı kasımı yaşadı

Uçak Kardeşler Firması, Cumhuriyet'in 100. yılında sektörde 40. yılına girecek bir marka olduklarını belirttiği açıklama şu ifadelere yer verdi:

"Uçak Kardeşler ailesi olarak tırlarımızı  Cumhuriyetimizin 100. yılına özel kaplattırdık. 81 vilayetteki her bir insanımızın ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca vatandaşımızın Cumhuriyet Bayramı’nı  bir kez daha en kalbi duygularımızla tebrik ediyoruz.  Milletçe gurur ve coşkuyla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. yılında başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Harbimizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz."

Kaynak: Canan Sürgit