Olay, Gazipaşa'ya yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Zeytinada Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 19 Nisan Cuma günü saat 15.00'te evinden çıkan 51 yaşındaki Gökmen lakaplı Fetullah Kaya’dan 19 gündür haber alınamıyor. O günden sonra evine geri dönmeyen Kaya, jandarma ve AKUT ekipleri tarafından aransa da izine rastlanmamış, arama çalışmaları ise sonlandırılmıştı. 

Kuşadası’nda tarihi eser kaçakçılığı operasyonu Kuşadası’nda tarihi eser kaçakçılığı operasyonu

19 Gün Önce Kaybolan Fetullah Kaya Için Komandolar Devrede (4)

Arama çalışmaları yeniden yoğunlaştırıldı

19 gün önce kaybolan ve haber alınamayan Fetullah Kaya’yı arama çalışmaları yeniden başlatıldı. Antalya İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando timleri ve sivil arama kurtarma ekipleri Zeytinada Mahallesi’nde arama çalışmalarını yeniden yoğunlaştırdı. 

19 Gün Önce Kaybolan Fetullah Kaya Için Komandolar Devrede (2)

Arama çalışmaları devam ediyor

Fetullah Kaya’nın olay günü kullandığı motosiklet, ekipler tarafından Zeytinada Mahallesi’nde ormanlık alanda bulundu. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri tarafından incelenen motosikletin plaka yazılarının ise tamamen silik olduğu dikkatlerden kaçmadı. Ekiplerin, Kaya’yı arama çalışmaları devam ediyor.

19 Gün Önce Kaybolan Fetullah Kaya Için Komandolar Devrede (3)

Kayıp Fetullah Kaya'nın yeğeni Raşit Baysal, dayısının aranması çalışmalarına yeniden başlandığını belirterek ölü ya da diri bulunmasını beklediklerini söyledi.

19 Gün Önce Kaybolan Fetullah Kaya Için Komandolar Devrede (1)

Kaynak: İHA