CHP, Adaylık sürecini uzattı CHP, Adaylık sürecini uzattı

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Parti Genel Merkezi'ndeki toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Ömer Çelik basın mensuplarına açıklamalar yapıyor.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Teşkilatlarla ilgili olarak MKYK'mız genel başkanımız il ve ilçelerin atanmasıyla ilgili yetki vermektedir. Bu yetki talebi görüşülmüş uygun bulunmuştur. Seçim takviminin nasıl işleyeceği nasıl gerçekleşeceği çalışmalar tamamlanıp, genel başkanımıza sunulup, kamuouyuyla paylaşacaktır. Adaylar ne zaman başvuracak, hangi yöntemler uygulanacak takvim çalışması bir iki gün içinde sayın genel başkanımızla paylaşılacaktır. MKYK'nın verdiği yetkiyle seçim dönemimiz başladı.

İsrail Hamas ile mücadele ettiğini söyleyerek sivilleri katlediyor. Ölü sayısı 10 bine ulaşmıştır. Böyle bir olayı rakamlarla anlatmak ayrı bir acı. 10 bin kişiden 7 bininin çocuklardan ve kadınlardan oluştuğunu ifade etmek gerekir. Şimdiye kadar 55 cami 16 hastane, 105 sağlık merkezi doğrudan İsrail ordusu tarafından hedef alınmıştır. Tüm bunlar savaş suçudur, soykırımdan başka bir şeyle ifade edilmez. BM hiçbir şekilde sürecin gidişatına müdahil değil. 121 ülke İsrail'e atşkes çağrısı yaptı. Gelinen tablo artık uluslararası tablonun iflas ettiği bir tablo haline gelmiştir.

Bütün uluslararası toplumu Cumhurbaşkanımızın girişimine destek vermeye davet ediyoruz. İnsan hakları ihlalleri karşısında suçluların gerekli cezayı alması için gerekli desteği vermelidir. Netanyahu Tevrat'tan alıntılar yaparak kendi vahşetine dini duyguları alet etmeye çalışıyor. Kim ki yaptıkları katliamları meşrulaştırmak için Tevrat ve İncil'den referans getiriyorsa Tevrat ve İncil'e inananlara saygısızlık yapıyor ve Tevrat ve İncil'i hedef alıyor demektir.

Kaynak: mynet