AK Parti Manisa Milletvekili, Bahadır Yenişehirlioğlu, Milli oyuncu Merih Demiral’ı destek oldu. Yenişehirlioğlu, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser’ın sözlerine sert sözlerle tepki gösterdi. Yenişehirlioğlu, Faeser’in sözlerinin UEFA’nın kararına çanak tuttuğunu belirtti. Yenişehirlioğlu,

 “Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser; Milli Futbolcumuz Merih Demiral’ın gol sevinci üzerinden kabul edilemez açıklamalar yapmış ve UEFA’nın skandal kararına bir anlamda çanak tutmuştur. UEFA’nın ve ilgili makamların ciddiyetten uzak; tamamen duygusal tavır ve tutumlarını reddettiğimizi ve kınadığımızı ifade ediyoruz. Görünen o ki; Merih kardeşimizin gol sevinci, içeride ve dışarıda pusuda bekleyen Türk ve Türkiye düşmanlarını tek safa ip gibi dizmiş, saklanmaya çalışılan gerçek yüzleri tek tek ifşa etmiştir.” İfadelerine yer verdi.

"Sabıkalı tarihlerinin muhasebesini yapmalıdır"

UEFA’nın soruşturma kararını da eleştiren Yenişehirlioğlu, 

“Bu soruşturma ve takip eden talihsiz açıklamalar; milletimizi tek yürek olarak görerek telaşlananların yüzlerce sene öncesinden miras kalan karın ağrılarına ve kuyruk acılarına biçtikleri kızıl bir kaftandır. Irkçılık ve faşizm arayanlar evvela aynaya bakmalı sabıkalı tarihlerinin muhasebesini yapmalıdır.” İfadelerine bulundu. 

Soma Belediye Başkanı  Sercan Okur sahayı inceledi Soma Belediye Başkanı Sercan Okur sahayı inceledi

"Emin adımlarla ilerliyoruz"

Kazananın Türkiye olduğunu ve bu çoşkuyu zincir vuruşmaya çalışıldığını vurgulayan Ak Partili Yenişehirlioğlu son olarak şu ifadeler de bulundu:

“Kazanan Türkiye, sevinen Türk Milleti olduğunda birtakım çevrelerin bilinç altındaki buhranlı kâbuslar yeniden uyanmaktadır ve bu sebeple coşkumuza bir şekilde zincir vurulmaya çalışılmaktadır. Millî Şarimizin de ifade ettiği gibi aziz milletimize zincir vurmaya heveslenmek; cahil cesaretinden öteye geçemeyecek çelimsiz bir çılgınlıkla eşdeğerdir. Omuz omuza hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz! Bizim Çocuklar ile gurur duyuyoruz; sonuna kadar arkalarındayız!”

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK