AK Parti Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Akhisar’a eğitim alanında yapılacak yatırımların müjdesini verdi. 

Yıkım kararı verilmişti

Yenişehirlioğlu, deprem güvenliği sağalamadığı için yıkım kararı verilen Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulunun proje hazırlama sürecinin sona erdiğini duyurdu.Yenişehirlioğlu,

"Deprem tahkiki sonucu deprem güvenliğini sağlamadığı için yıkım kararı verilen Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulunun yapılacağı arsada Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun istemiş olduğu arkeolojik sondaj çalışmaları tamamlanmış ardından hazırlanan özel projeler hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onaylanarak bu meşakkatli proje hazırlama süreci nihayete ermiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı iş birliği ile ihale öncesi iş ve işlemleri tamamlanan 16 derslikli Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulunun yapım ihalesi 22.04.2024 tarihinde yapılacaktır” ifadelerinde bulundu.

Akhisar’a Dev Eğitim Yatırımı (4)

Özel çocuklar için sınıf

Yeniden yapılacak olan okulun projesinin eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlandığını vurgulayan Yenişehirlioğlu sözlerine şöyle devam etti:

 “Öğrencilerimizin her türlü eğitim ihtiyacına cevap verecek şekilde hazırlanan okul projemizde; 16 dersliğin yanı sıra, okul öncesi çağındaki öğrenciler için 2 Faaliyet ve Oyun Odası, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz için 1 Destek Eğitim Odası yine öğrencilerimizin sosyal, sportif ve kültürel ilgi alanlarında yeteneklerini geliştirebilecekleri 1 Resim Dersliği, 1 Müzik Dersliği, 1 Bilgisayar Dersliği, 1 Fen Laboratuvarı, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Beden Eğitimi Salonu ve 1 Kütüphane bulunmaktadır. Akhisar’ımıza hayırlı olsun” 

Akhisar’a Dev Eğitim Yatırımı (5)

Akhisar'a dev yatırım

Manisa’nın en büyük eğitim yatırımı diyerek duyurduğu Akhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi detaylarını anlatan AK Partili Yenişehirlioğlu:

"Tarımın yanında sanayinin de zirvede olduğu Akhisar İlçemizde, sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek için modern bir meslek lisesinin yapımı başlıyor. Projeleri tamamlanan ve  önümüzdeki ay yapım ihalesi yapılacak olan Akhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kompleksi; 500 milyon TL’nin üzerindeki bedel ile Manisanın en büyük eğitim yatırımı olma özelliğine sahip! Proje, aynı zamanda son sistem teçhizatlarla donatılan ve en ideal mesleki eğitim koşullarının sağlandığı atölyelere de sahip olacak. Manisa'nın en büyük eğitim yatırımı Akhisar'ımıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Akhisar’a Dev Eğitim Yatırımı (1)Manisa’nın ihtiyaçları doğrultusunda çalışacaklarını belirten Yenişehirlioğlu, Manisa’nın her köşesini kalkındırmak; katma değer ve istihdam noktasında kaynak oluşturmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Manisalılar tatilde yazlık bölgelere akın etti Manisalılar tatilde yazlık bölgelere akın etti

Akhisar’a Dev Eğitim Yatırımı (2)

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK