Manisa'da o partinin belediye başkan adayı  adaylıktan çekildi Manisa'da o partinin belediye başkan adayı adaylıktan çekildi

Türkiye'nin ilk astronotu Gezeravcı, "Gurur Duy Türkiye" etiketiyle yaptığı paylaşımda, Mersin Silifke'nin bir köyünden başlayıp gökyüzüne uzanan heyecan verici yolculuğunun bir parçası olmanın kendisi için büyük bir gurur ve onur kaynağı olduğunu belirtti.

Gezeravcı, paylaşımında Türkiye'nin uluslararası alanda saygın bir bilim ve teknoloji gücü haline gelmesi yolunda gururla ilerlerken, TEKNOFEST pozuyla da Ay-Yıldızlı bayrağımızı temsil etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, yaptığı paylaşımda:

"Türkiye’nin ilk astronotu olarak, Mersin Silifke’nin bir köyünden başlayıp gökyüzüne uzanan bu heyecan verici yolculuğun bir parçası olmak, benim için büyük bir gurur ve onur kaynağı…

Ülkemi uluslararası alanda saygın bir bilim ve teknoloji gücü yapmak için gururla ilerlerken  Ay-Yıldızlı bayrağımızla birlikte bir klasik haline gelen TEKNOFEST pozu da bana eşlik ediyor.

İsterim ki bu ülkenin her bir evladı bu öyküden ilham alsın, geleceğe umut olsun! " ifadelerine yer verdi. 

ALPER GEZEVARCI KİMDİR?

Alper Gezeravcı, 2 Aralık 1979 yılında Mersin'de dünyaya geldi.  Hava Harp Okulu'ndan elektronik mühendisi olarak mezun olan Alper Gezeravcı, daha sonrasında ABD Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsü'nde harekat araştırması bölümünde yüksek lisans yapmıştır. F-16 pilotu olan Alper Gezeravcı, 21 yıl boyunca Hava Kuvvetleri'nde önemli görevlere ve başarılara imza atmıştır. Türkiyenin ilk astronotudur. 

Alpergzravcı

Kaynak: MELİS BAYRAM