Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün ortaya çıkan hortum tarım alanlarına zarar verdi, evlerin güneş panellerini yerinden söktü. Hortum felaketinin geliş anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Seraların üzerinden saniyeler içerisinde geçen hortum, geride büyük çapta maddi hasar bıraktı.

Antalya’da Hortum Felaketi Dehşeti Yaşattı (2)


Kumluca ilçesinin Yeni Mahalle, Merkez ve Toptaş Mahallelerinde dün akşam saatlerinde yağmurla birlikte etkili olan hortum ve fırtına tarım alanları ve kurum binalarına zarar verdi.

Antalya’da Hortum Felaketi Dehşeti Yaşattı (5)

Kumluca Belediyesi kademesinde de hasara yol açan hortum sebebiyle güneş paneli düşen bir otomobil içindeki çocuk hafif şekilde yaralandı. Hortum sebebiyle seralar zarar gördü. Ağaçların yerinden söküldüğü hortumda bazı araçlar da hasar gördü.

Antalya’da Hortum Felaketi Dehşeti Yaşattı (6)

Elektrik nakil hatlarına zarar vermesi sebebiyle ilçenin bazı bölümlerine elektrik verilemedi. Mahallerde adeta kaos ortamı oluşturan hortum anları evlerin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Güvenlik kamerasını polise neden verdin deyip yöneticiyi 9 yerinden bıçakladı Güvenlik kamerasını polise neden verdin deyip yöneticiyi 9 yerinden bıçakladı

Antalya’da Hortum Felaketi Dehşeti Yaşattı (4)

Bir görüntüde hortumun seraların üzerinden saniyeler içerisinde geçtiği ve büyük çapta maddi hasar meydana bıraktığı görüldü.

Antalya’da Hortum Felaketi Dehşeti Yaşattı (3)

Hortum o anları kayıt altına alan güvenlik kamerasını dahi yerinden söktü. Bazı evlerin önünde bulunan eşyaları ise etrafa savurdu. Bir parkta el arabası ise yerlerde sürüklendi.

Kaynak: İHA