Gecede, halk müziğinin sevilen isimleri Aşık Ali Canani, Aşık Osman Feryadi, Aşık Ali Rıza Ezgi, Aşık Ensar İpek, Aşık Muhsin Yaralı, Aşık Fahrettin Akdağ, Aşık Süleyman Naçari ve Şair Bekir Sami Özsoy sahne alarak, sazları ve sözleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Aw157071 01 (1)

Aşıklar Bayramı etkinliği

Gecede sahne alan aşıklar, sazlarıyla türkülerini söylerken izleyicileri duygusal anlar yaşattı. Etkinliğe katılan vatandaşlar, aşıkların içten ve samimi performanslarına büyük bir ilgi gösterirken, tarihi bedestenin doyasıya bir aşk ve kültür şölenine dönüştüğü görüldü. Aşıklar Bayramı etkinliği, geleneksel halk kültürünün yaşatılmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına yönelik atılan önemli adımlardan biri olarak kayda geçti. Katılımcıların coşkusu ve aşıkların etkileyici performanslarıyla dolu bu özel gecede, unutulmaz hatıralar bir kez daha hafızalara kazındı.

A W157071 04

Şehzadeler Belediyesi bu tür etkinliklerle kültürel mirası koruma ve sanatseverleri bir araya getirme amacını sürdürüyor. Aşık Ali Canani'nin 40. Sanat Yılına özel düzenlenen bu özel gecede sanatseverler, birbirinden değerli aşıkların performanslarıyla unutulmaz bir gece geçirdi.

Manisa'dan Gazze’ye uzanan yardım eli Manisa'dan Gazze’ye uzanan yardım eli

A W157071 06

Kaynak: İHA