Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ın başkanlığında gerçekleşen Mayıs ayı meclis toplantısında 2 ek gündem maddesiyle birlikte toplam 14 madde görüşülüp karara bağlandı.

“Bana ihanet eden herkese ihanet eder”

Başkan Akın, Işten Çıkarımlar Hakkında Açıklama Yaptı (3)

Başkan Akın, MHP Turgutlu Belediyesi Şehir Meclis üyesi Erhan Diler’in sorusu üzerine hakkında çıkan iddialara ilişkin açıklamalarda bulun
Görevde olduğu süre boyunca işten çıkarma yapmadığını vurgulayan Başkan Akın,

Türk Mutfağı Haftasında "Coğrafi İşaretli Ürünlerle Hazırlan Manisa Mutfağından Yenilikçi Lezzetler" Sergilendi Türk Mutfağı Haftasında "Coğrafi İşaretli Ürünlerle Hazırlan Manisa Mutfağından Yenilikçi Lezzetler" Sergilendi

“Bu memlekette 30 sene sonra ekibimizle birlikte seçim kazandık. Hiçbir arkadaşımızı 5 yıl boyunca işten çıkarmadık. Bunu gururla anlattım her gittim yerde. Mesai arkadaşlarıma, seçim sürecinde sizi mitinglere çağırırsam bana bile gelmeyeceksiniz dedim. Hepiniz ekmeğinize bakın, hepinizin gönlünde bir aslan yatar, istediğiniz partiye gider oy verirsiniz dedim. Bir kişiyi bile benim mitingime geleceksiniz diye zorlamadım. Benim işe aldığım adam belediyenin bilgisayarında rakibimin sosyal medyasını yönetiyor. Hepsinin fotoğraflarını ve belgelerini gösterebiliriz. Bana gelen dedikodularla iş yapsaydım şu ana kadar 70-80 tane arkadaşı işten çıkarırdım. Size ihanet edene iş vermeye devam eder misiniz? Bana ihanet eden herkese ihanet eder, bunu unutmayın. Bu el koyduğum belediyenin bilgisayarı. Siz tutar mıydınız işte? Her şeye rağmen adaletli davranıyorum. İşte çıkarılan 19 kişinin 19'unun da belgeleri var. Sizlerin geçmiş dönemlerde yaptıklarınızı ben yapmadım, yapmamaya da devam edeceğim”

Başkan Akın, Işten Çıkarımlar Hakkında Açıklama Yaptı (2)

“Siyasi rekabeti bir kenara bırakmalıyız”

Toplantıda gündemin sekizinci maddesi için Cumhur İttifakı üyelerinin hayır oyu kullanmasının ardından sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile cevap verdi. Akın paylaşımında şu ifadelerde bulundu:

“Siyasi rekabeti bir kenara bırakmalıyız! Biz; Turgutlu'muzda yapacağımız yeni imar uygulamalarıyla projeler kazandırmayı ve hayata geçireceğimiz projeler sayesinde bahsi geçen bölgemizi kalkındırmayı düşünürken maalesef hayır oyu kullanan meclis üyelerimiz kentimizin yararını düşünmedi. Elbette anlaşmazlıklar olabilir, tartışabiliriz ancak bu güzel kentin yararına olacak tüm çalışmalarda uzlaşılmalı ve Turgutlu halkının lehine kararlar vermeliyiz”

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK