Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, belediye şantiyesine giderek 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı işçileriyle birlikte kutladı.

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (10)

Sabah işçilerle beraber kahvaltı yapan Başkan Semih Balaban’a eşi Serap Balaban, Başkan Yardımcıları Ali Kuyumcu, Emine Özge Arslan, Haydar İzci, Mehmet Mesut Doğan, MAYEB AŞ Genel Müdürü, Özel Kalem Müdürü Seyit Ali Özmen, Yetkili Sendika Hizmet İş Manisa Şube Başkanı Rahmi Okan Polat, sendika yöneticileri ve birim müdürleri eşlik etti.

İşçilere 2 bin lira ikramiye

Kahvaltı sonrası işçilere müjdeyi veren Başkan Balaban, emeğin ve emekçinin her zaman yanında olduklarını söyleyerek 1 Mayıs’a özel işçilere 2 bin TL ikramiye vereceklerini duyurdu.

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (1)

Başkan Durbay, Liseliler Buluşması'na katıldı Başkan Durbay, Liseliler Buluşması'na katıldı

Manisa'da bir ilk

Başkan Balaban 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramını kutlayarak başladığı açıklamasında,

“1 Mayıs, emek ve emekçinin dayanışma bayramı. Hepimize kutlu olsun. Sizler emeğinizle, onurunuzla dünyada hayatı döndüren insanlarsınız. Her zaman da emeğe değer veren, yanında olan sosyal demokrat bir dünya görüşü olarak sizlerle beraberiz. Sendikalarımızın da bu mücadelede sizlere çok büyük bir katkısı var. Emekle ilgili kim ne katkı yapıyorsa teşekkür ediyorum. Tek ricamız emeğinizi toplum için en iyi şekilde verin. Sizler kamu görevlisisiniz. Toplum için çalışıyorsunuz. Bugün sizlerle olmaktan hepimiz onur duyduk. Sembolik de olsa 1 Mayıs’ın anısına 2 bin TL ikramiye ödeyeceğiz. Çam sakızı çoban armağanı. Bu da Manisa’da bir ilk. Ekonomik tabloyu düzelttikçe de işçi hakları konusunda önemli adımlar atacağız. Omuz omuza yürüyeceğiz. Ben de bir emek işçisiyim. Uzun yıllar öğretmenlik yaptım. Bu vesile ile bir kez daha 1 Mayıs’ı kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (9)

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (5)

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (6)

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (7)

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (8)

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (2)

Başkan Balaban'dan Belediye Işçilerine 1 Mayıs Ikramiyesi! (3)

Konuşmasının ardından işçilerin sorunlarına kulak veren Başkan Balaban, yaşanan sorunları da süreç içerisinde çözmek için çalışma yapacaklarının da sözünü verdi.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK