Konya’nın yemek kültürünü Manisa’da yaşatıyor Konya’nın yemek kültürünü Manisa’da yaşatıyor

Yunusemre Belediyesi bünyesindeki hanım lokallerinde ev hanımları katıldıkları kurslarda bir taraftan el becerilerini geliştirirken, bir taraftan da ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlayacak. Başkan Balaban’nın talimatları doğrultusunda ev hanımları, lokallerde ürettikleri el işi ürünlerini Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki sosyete pazarında a satışa sunacak. 

Başkan Balaban’dan  Üreten Kadınlara Destek (3)Başkan’dan ziyaret

Millet Çarşısı’ndaki tezgahları ziyaret eden Başkan Balaban’ı Belediye Başkan Yardımcısı Emine Özge Arslan ve ilgili müdürler eşlik etti. Ziyarette kendilerine ev hanımları, her Salı günü Millet Çarşısı’nda kurulan sosyete pazarından ürünlerini satmak için imkan sağlayan Başkan Balaban’a teşekkürlerini sundu. 

“Üreten kadınlarımıza destek vermeye davet ediyorum”

Bütün vatandaşları ev ekonomisine katkı sağlayan üreten hanımlara destek olmaya davet eden Başkan Balaban;

“Hanımlar lokallerindeki kadın kardeşlerimiz ürettikleri ürünleri Güzelyurt Mahallemizdeki Millet Çarşısında bulunan Sosyete Pazarı diye bilinen Salı pazarında halkımızla buluşturuyorlar. Ekonomik fiyatlarla kadınlarımız ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri vatandaşlarımızın beğenisine sunuyor. Bundan sonra her Salı hanım lokallerimizde kadınlarımızın ürettiği ürünler satışa sunulacak. Tüm halkımızı üreten kadınlarımıza destek vermeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Balaban’dan  Üreten Kadınlara Destek (3)

Başkan Balaban’dan  Üreten Kadınlara Destek (2)

Muhabir: RESULENUR KANTAR