CBÜ (Celal Bayar Üniversitesi) İşletme Fakültesi'nde 130 öğrenci, düzenlenen mezuniyet töreni ile sembolik diplomalarını alarak, yeni hayatlarına ilk adımlarını attı.  Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan törende  CBÜ Rektörü Prof.Dr. Rana Kibar'ın yanı sıra, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Doğan,  öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri de hazır bulundu.  

Başkan Durbay, Cbü’de Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu  (2)

“Ülkemiz ekonomisine önemli kazanımlarda bulunacaksınız”

Törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay,  kendisinin de CBÜ’de öğrencisi olduğunu hatırlatarak,  öğrencileri ile birlikte aynı havayı soluduğunu  dile getirdi. Durbay,

"Milli Mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın ismini taşıyan Celal Bayar Üniversitesi Ege Bölgesi’nin en büyük 3. üniversitesinden birisi olmasının yanı sıra, ülkemizin dört bir yanında mezun verdiği öğrencilerinin başarılarıyla da bilinmektedir. Bugün mezun olan genç arkadaşlarım, bundan böyle iş hayatının dinamikleri içerisinde kariyerlerinize devam edecek, ülkemiz ekonomisine önemli kazanımlarda bulunacaksınız.” Şeklinde konuştu.

Başkan Durbay, Cbü’de Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu  (6)

“İnancım tamdır”

Gençlere güvenin tam olduğunu vurgulayan Başkan Durbay, son olarak şu ifadelerde bulundu:

“Her birinizin alanlarında donanımlı, problem çözebilen yöneticiler ve girişimciler olacağınıza yürekten inanıyorum. Sevgili genç arkadaşlarım, “Bütün ümidim gençliktedir” diyen bağımsızlık mücadelemizin kahramanı, Başkomutan, Başöğretmen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i çok çalışarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun." 

MCBÜ iletişim mezunlarını verdi MCBÜ iletişim mezunlarını verdi

Başkan Durbay, Cbü’de Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu  (5)Başkan Durbay, Cbü’de Mezuniyet Heyecanına Ortak Oldu  (1)

Muhabir: RESULENUR KANTAR