Manisa’da geçtiğimiz hafta sonu etkili olan dolu yağışı tarım arazilerinde zara neden oldu. Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, ürünleri zarar gören üreticilerle bir araya geldi.

Başkan Durbay, Doludan Zarar Gören Tarım Arazilerini Inceledi (1)

Tarım arazilerinde ki zararları tespit etmek ve çiftçilere destek olmak amacıyla harekete geçen Başkan Durbay, üreticilerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Durbay'a ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Yenal Yıldırım da eşlik etti. 

Başkan Durbay, Doludan Zarar Gören Tarım Arazilerini Inceledi (4)

"İhtiyaç duydukları desteği sağlamak için elimizden geleni yapacağız"

Yaşanan sorunları doğrudan üreticilerden dinleyen Başkan Durbay, zararın boyutunu değerlendirdi ve çözüm yolları üzerinde fikir alışverişinde bulundu., Belediye olarak yapılacak destek ve çalışmalar hakkında üreticilere bilgi veren Durbay, doludan en çok etkilenen Yeniharmandalı Mahallesinde bağ ve tarlaları yerinde inceledi. Durbay,

"Üreticilerimizin yaşadığı zorlukları paylaşmak ve çözüm bulmak için buradayız. Belediye olarak üreticilerimizin her zaman yanındayız ve ihtiyaç duydukları desteği sağlamak için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.

Başkan Durbay, Doludan Zarar Gören Tarım Arazilerini Inceledi (5)

Başkan Durbay, Doludan Zarar Gören Tarım Arazilerini Inceledi (6)

Başkan Durbay, Doludan Zarar Gören Tarım Arazilerini Inceledi (2)

Turgutlu Belediyesi sosyal hayata katkı sağlamaya devam ediyor Turgutlu Belediyesi sosyal hayata katkı sağlamaya devam ediyor

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK