Şehzadeler Belediyesi, Mayıs Ayı Meclis Toplatısını yaptı. Şehzadeler Belediye Başkanı Durbay başkanlığında yapılan toplantıda Başkan Durbay'a anlaşma yapma, protokol imzalama ve borçlanma yetkisi verildi. 

Şehzadeler Belediyesi yerel seçimler sonrasında ikinci toplantısını yaptı. Başkan Durbay'ın başkanlığında toplanan meclis, saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

Başkan Durbay'a Borçlanma Yetkisi Verildi (2)

Durbay’a borçlanma yetkisi verildi

21 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste imar komisyonundan gelen raporlar kabul edildi. Yazı İşleri Müdürlüğü'nün teklifiyle Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay'a Belediye Kanunu'nun 75. maddesi kapsamında çalışmalar yapmak, anlaşma ve protokol imzalama yetkisi verilirken Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifi kapsamında da Başkan Durbay'a belediye bütçesinin %10'unu geçmeyen oranda borçlanma yetkisi verildi. Ayrıca bütçenin %10'unu geçen oranlar da ise borçlanma yetkisinin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın onayına sunulması yetkisi verildi. 

Manisa Dikkat! Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde elektrik kesintisi Manisa Dikkat! Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde elektrik kesintisi

Başkan Durbay'a Borçlanma Yetkisi Verildi (1)

MHP grubu çekimser kaldı 

Manisa Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planları çalışmaları kapsamında imar konusunda yapılacak tüm başvuruların durdurulması kararlaştırıldı.  Komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edilirken MHP Grubu bu maddede çekimser kaldı.  
Öte yandan Haziran Ayı Meclis toplantısı 6 Haziran 2024 tarihinde saat 18:00'da yapılmasına karar verildi.

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK