Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği bir diğer proje ise, huzurevi sakinlerine verilen desteği yükseltmek oldu. İsmail- Muammer Cider Huzurevi’nde maddi sıkıntı çeken huzurevi sakinlerine verilen maddi desteği 1000 TL’den 2504 TL yükselterek, 3504 TL’ye çıkardı.

Başkan Zeyrek, Huzurevi Sakinlerine Verdiği Sözü Tuttu (6)

“1000 TL’yi, aylık 3 bin 504 TL olarak düzenledik”

Huzurevilerindeki sakinlerin maddi sıkıntı çektiğine değinen Başkan Zeyrek,

”Huzurevinde misafir ettiğimiz, yaşlılarımız, teyzelerimiz, amcalarımız, ekonomik şartlarda zorluk yaşıyor. Onların sesini dinledim. Aylık, 1000 TL gibi bir rakam Manisa Büyükşehir Belediyesinden destek alıyorlardı. Bu ekonomik şartlarda 1000 TL, bir derde derman olmuyordu. Bu 1000 TL’yi, aylık 3 bin 504 TL olarak düzenledik. Her ay, huzurevinde kalan yaşlı teyzelerime ve amcalarıma, onlara bir nebzede olsa destek olabilmek ve yüzlerini güldürebilmek adına 3 bin 504 TL ödeyeceğim” diye konuştu.

Başkan Zeyrek, Huzurevi Sakinlerine Verdiği Sözü Tuttu (5)

Huzurevi sakinleri Başkan Zeyrek’e teşekkür etti

Bu yaşam koşullarında geçebilmenin oldukça zor olduğunu, verilen 3504 TL’nin biraz da olsa onları rahatlatacağını dile getiren huzurevi sakinlerinden Mustafa Etken,

“Verilen para, çok iyi geldi. Dışarıya çıktığımız zaman hiç geçinemiyorduk. Çoğunla çıkmamaya çalışıyorduk. Bu parayı alınca en azından biraz sosyal etkinliğimiz olur. Çok teşekkür ederiz başkanımıza” dedi.

Başkan Zeyrek, Huzurevi Sakinlerine Verdiği Sözü Tuttu (2)

Huzurevi sakini Mustafa Yürek,

“Kurum olarak bir şikâyetimiz yok. Buradan çıkamadığımız, dışarıya gidip bir çay içemediğimiz zamanlar oluyor. Bu bizim için çok güzel bir destek oldu. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Gerçekten bizi çok mutlu etti. Başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Zeyrek, Huzurevi Sakinlerine Verdiği Sözü Tuttu (8)

Manisa İyilik Derneği, kurbanları Tanzanya'ya ulaştırdı Manisa İyilik Derneği, kurbanları Tanzanya'ya ulaştırdı

Huzurevi sakini Deniz Tükel,

Şimdi daha iyi şartlarda yaşayacağız. İyi düşünmüşler. Allah razı olsun kendilerinden. Günün şartlarında verilen destek az geliyordu” dedi.

Başkan Zeyrek, Huzurevi Sakinlerine Verdiği Sözü Tuttu (4)

Huzurevi sakini Selahattin Bacak,

“Ferdi başkana çok teşekkür ederim. Bizi böyle düşündü. Allah razı olsun ondan. Bizi buraya ziyaretinde iletmiştim, aylığın düşük olduğunu. Mecliste gündeme getireceğini de söylemişti. Yolu açık olsun” diye konuştu.

Başkan Zeyrek, Huzurevi Sakinlerine Verdiği Sözü Tuttu (9)

Muhabir: RESULENUR KANTAR