Başkan Özalper: Cengiz Ergün’ün yolsuzluklarını MHP Genel Merkezine göndereceğiz Başkan Özalper: Cengiz Ergün’ün yolsuzluklarını MHP Genel Merkezine göndereceğiz

Bugün yaptığı açıklamada, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek'in, futbolcularını Halil Onultmak ve Tevfik Lav Spor Tesisleri’nden çıkarttığını ifade eden  Manisa FK yönetimine Ferdi Zeyrek'ten de cevap gecikmedi.

Başkan Zeyrek, yaptığı açıklamada,

''Manisa Futbol Kulübü adlı özel şirketin şahsımı ve belediyemizi hedef alan, altyapıdaki çocuklarımızın arkasına saklanarak mağdur edebiyatına varan açıklamalarını hayretle takip ediyorum.


Bildiğiniz gibi, ilgili şirket komik bir rakam karşılığında yıllardan beri Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisalıların parasıyla şehrimize kazandırılan Halil Onultmak, Fikri Bayrıl ve Tevfik Lav spor tesislerini kiracı adı altında kullanıyordu.

Kamuoyu vicdanını zedeleyen ve şehrimizdeki diğer amatör spor kulüplerimizi de yaralayan bu adaletsiz tutuma son vereceğimizi seçim döneminde hemşehrilerimizle paylaşmıştık.
Hemşehrilerimizin büyük güveniyle seçildiğimiz bu makamlarda halkın parasının halk için harcanacağının, 1 kuruşun dahi hiçbir kişi, kurum ya da şirkete peşkeş çekilmeyeceğinin sözünü verdik. Manisa Futbol Kulübünün adeta çöktüğü tesislerimizin kira sözleşmesini Mayıs ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantımızda “oy birliğiyle” yani Cumhuriyet Halk Partimizin yanı sıra AK Parti, MHP, İYİ Parti ve YRP’li meclis üyelerimizin oylarıyla iptal ettik.
Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi, altyapıdaki çocuklar bizim emanetimizdir.
Futbol hayatlarına Manisaspor alt yapısında devam edebilirler. Yıllarca Manisa Büyükşehir Belediyesinin tesislerini yok pahasına kullananlar, bu düzene son veren  ve tüyü bitmemiş yetim hakkını savunan şahsım ile birlikte meclis üyelerimizin hakkında da asılsız ithamlarda bulunmaktadırlar.
Biz, sözümüzün arkasındayız. Verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirerek, bu doğrultudaki kararlılığımızı sevgili Manisalı hemşehrilerimize göstermiş olduk.
Manisa Futbol Kulübüne de halkımızın parasıyla değil, kendi imkanlarıyla oluşturacakları tesis bulmalarını öneriyoruz.
Her zaman vurguladığım gibi bir kez daha vurguluyorum:
Artık Manisa’mdaki vatandaşlarımın  parası halk için harcanacak, ranta değil halka hizmet edilecek.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Muhabir: HABER MERKEZİ