Yere seçim sürecindeki vaatlerini yerine getiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, belediye ve MASKİ çalışanlarına , sosyal denge tazminatını, yasal olarak belirlenmiş olan miktarın tavan oranından ödeyeceklerini duyurdu. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile MASKİ Genel Müdürlüğünde görev yapan ve sayısı 1000 olan memur ve sözleşmeli personeline müjdeyi veren  Başkan Zeyrek,

“Çalışanlarımızın hakları konusundaki iyileştirmelerimizi elimizdeki imkânı en üst seviyede kullanacak biçimde gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 1000 memur ve sözleşmeli çalışanımızın sosyal denge tazminatını, kadro ya da pozisyon ayırmaksızın, yasal olarak belirlenmiş olan miktarın tavan oranından ödeyeceğimizi müjdeliyorum. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde mesai arkadaşlarıma vermiş olduğum sözü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu. 

“Yakın zamanda resmiyete kavuşturacağımız”

Çalışanların koşullarının iyileştirilmesi noktasında çalışmalarını sürdüreceğini vurgulayan Başkan Zeyrek,

Şehzadeler'den çocuklar için cimnastik kursu Şehzadeler'den çocuklar için cimnastik kursu

"Onlar emeğinin karşılığını alsın ki, yüzleri gülsün. Yüzleri gülsün ki, daha mutlu bir şekilde Manisa’mıza hizmet verelim. Bu anlayışla hareket ederek, kıymetli mesai arkadaşlarımızla el ele vererek, güzel Manisa’mıza en güzel hizmetleri ulaştıracağız. Yakın zamanda ilgili sendika ile sözleşmesini imzalayarak resmiyete kavuşturacağımız yeni sosyal denge tazminatları bütün çalışma arkadaşlarıma hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.
 

Muhabir: DERYA ÖZTÜRK