Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’i makamında ziyaret eden engelli derneklerinin temsilcileri, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç, Zeyrek’e hayırlı olsun dileklerini iletirken, engelli bireyler için destek vereceklerini belirtti.

Zeyrek, İyinin Sonu Yok, Her Zaman Için Daha Iyisi Gelecek (2)

16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek’i, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Kılıç, Manisa’da faaliyet gösteren engelli dernekleri Altı Nokta körler Derneği Manisa Şube Başkanı Hüseyin Pehlivan, Türkiye Beyazay Derneği Manisa Şube Başkanı Füsun Kumbaracı, Manisa Otizm Derneği Başkanı Arife Güngör ve Manisa Sağır Spor Kulübü Derneği ve Manisa Sağır Dilsizleri Koruma Kalkındırma Eğitim Kültür Gençlik Spor Derneği Başkanı Bilal Cansu makamında ziyaret etti.

Bu hafta bir başlangıçtır”

“İyinin sonu yok, her zaman için daha iyisi gelecek” diye vurgulayan Başkan Zeyrek,

Saruhanlı 'da satılık tarla Saruhanlı 'da satılık tarla

“Engelsiz bir yaşamı Manisa’da hayata geçirmeyi, sizlerle paydaş olmayı amaçlıyorum. Derneklerimizle ilgili de çok güzel projelerimiz vardı. Bunları hayata geçirecek yetkimiz ve imkanlarımız da var. Ben bunları hayata geçirmeyi istiyorum. Ben ortak aklı oluşturmak istiyorum. Bir kişinin iki dudağının arasından çıkan kararlar olunca maalesef yarım kalıyor. Ben bilgiye ve öneriye önem veren biriyim, bu masalarda alınacak ortak kararın sadece uygulayıcısı olacağım. Önümüzdeki 5 yıl boyunca da böyle hareket edeceğim. Bu yüzden buraların kapıları sizlere her zaman açık olacak. Ne zaman isterseniz. Hepimizin tek bir deri var, öncelikle şehrimizin sorunlarını çözmek. Bu sorunları ortaya koymak ve bunlara çözüm önerileri geliştirmek” ifadelerini kullandı.

Zeyrek, İyinin Sonu Yok, Her Zaman Için Daha Iyisi Gelecek (1)

“Her zaman için daha iyisi gelecek”

Kendilerini sürekli iyiye taşıyacaklarını vurgulayan Zeyrek,

“İyinin sonu yok, her zaman için daha iyisi gelecek. Şu an ki aksaklıkları iyileştirmek ve gidermek bizlerin elinde. Süreç içinde bu yaptığımız iyiler, bazen eksikliklerini göreceğiz ve daha da iyileştireceğiz. Kendimizin hep ileriye taşıyacağız. Şehrimizde de, sizlerin de ulaştığınız kimselerin eksiklikleri var, dokunulması gereken noktalar var, bunların çoğunu biliyorum ama bilmediklerimi de siz biliyorsunuz. Sizler yaşıyorsunuz. Bunları yaşayan bilir. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sizlerin projelerinin, sizlerin aklının yanında olacağım. Bu hafta bir başlangıçtır. Bu ziyaret sürecin ardından inşallah sahada olacağız” diye konuştu.

Muhabir: DENİZ ALKIM KAYNAR